Z wizytą w Klinice Onkologicznej

Z wizytą w Klinice Onkologicznej
Data publikacji: 2017-04-05
Autor: Łukasz Tyborowski
Autor zdjęć: Marlena Penc
We wtorek 4 kwietnia gościliśmy w klinice onkologii w Warszawie. W skład legijnej delegacji weszli piłkarze drugiej drużyny: kapitan Adrian Małachowski i Eryk Więdłocha, a także maskotka klubu - Miś Kazek.

Piłkarze chętnie odpowiadali na pytania dzieci, które były zainteresowane m.in. tym, ile czasu poświęcają na treningi profesjonaliści. „Trenujemy od dziesięciu lat kilka razy dziennie, by kiedyś wreszcie dostać szansę w pierwszym zespole” – mówił Adrian Małachowski.

Legioniści wyszli do chłopców z propozycją gry w piłkę. Ci zgodzili się bez wahania. Mecz dostarczył dzieciom mnóstwo radości, a piłkarze wykazali się niebywałą empatią. Nie obyło się też bez pojedynku na konsoli, w którym mały Krzyś zmierzył się z Erykiem Więdłochą w kilku grach, w tym m.in. w FIFIE 17.

Najbardziej rozchwytywanym członkiem naszej delegacji był jednak Miś Kazek. Dzieci były zafascynowane olbrzymim przyjacielem. Chętnie robiły sobie z nim zdjęcia. Miś Kazek przytulał dzieci, głaskał je po głowie, brał na ręce. Mówiąc krótko – zrobił furorę. Do tego stopnia, że wszyscy posmutnieli, gdy spotkanie dobiegło końca. Ale nie martwcie się – Miś zapowiedział, że jeszcze tu wróci.

Poniżej zdjęcia z wizyty.

#Morethanfootball

 

„Podobają Ci się nasze działania? Przekaż 1% podatku na Fundację Legii. Wspólnie bądźmy #GotowiDoPomocy”!

Jak przekazać 1% na Fundację Legii?

To proste. Wypełniając rozliczenie podatkowe PIT wystarczy wpisać w odpowiednim miejscu nr KRS naszej Fundacji: 0000312389. Przygotowaliśmy dla Was także ułatwienie – kreator rozliczeń, który automatycznie uzupełni pole 1% danymi Fundacji. Korzystając z kreatora rozliczeń decydujesz się wesprzeć Fundację Legii.
Dostępne są dwie wersje kreatora rozliczeń w wersji online button_2_200x135px
lub w wersji instalacyjnej button_1_200x135px

#GotowiDoPomocy

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO