Akademia Samodzielności w Placówkach Opiekuńczo – Wychowawczych

Akademia Samodzielności w Placówkach Opiekuńczo – Wychowawczych
Data publikacji: 2017-04-05
Autor: Fundacja Legii
Autor zdjęć: Akademia Samodzielności
Po pozytywnym oddźwięku warsztatów w ramach Akademii Samodzielności w czterech Placówkach Wsparcia Dziennego kontynuujemy program w kolejnych miejscach.

Obecnie realizowane są warsztaty z Akademii Samodzielności w Placówkach Opiekuńczo-Wychowawczych m. in. w Domu Dziecka nr 2 im. J. Korczaka w Warszawie przy ul. Jaktorowskiej 6. Warsztaty są realizowane w cyklu 5 spotkań. Po ich zakończeniu rozpoczniemy zajęcia w Ośrodku Wsparcia Dziecka i Rodziny „Koło” przy ul. Barcickiej 2 w Warszawie. Warsztaty te również obejmą cykl 5 spotkań. Z projektu korzystają podopieczni placówek opiekuńczo – wychowawczych oraz dzieci z rodzin zastępczych.

Warsztaty mają charakter praktyczny – dzieci w grupach realizują ćwiczenia opisane wcześniej przez prowadzącego. Wśród poruszanych na zajęciach tematów znajdują się m.in.:

– Relacje z dorosłymi
– Zachowanie w sytuacjach skrajnych
– Pierwsza pomoc
– Wycieczka – podstawowe informacje (teoria i praktyka)
– Elementy survivalu

Akademia Samodzielności jest stałym programem realizowanym przez Fundację Legii, organizowanym we współpracy z Akademią Samodzielności i przy wsparciu merytorycznym Rafała Miłkowskiego.
Poniżej znajduje się kilka zdjęć.

#Morethanfootball

 

„Podobają Ci się nasze działania? Przekaż 1% podatku na Fundację Legii. Wspólnie bądźmy #GotowiDoPomocy”!

Jak przekazać 1% na Fundację Legii?

To proste. Wypełniając rozliczenie podatkowe PIT wystarczy wpisać w odpowiednim miejscu nr KRS naszej Fundacji: 0000312389. Przygotowaliśmy dla Was także ułatwienie – kreator rozliczeń, który automatycznie uzupełni pole 1% danymi Fundacji. Korzystając z kreatora rozliczeń decydujesz się wesprzeć Fundację Legii.
Dostępne są dwie wersje kreatora rozliczeń w wersji online button_2_200x135px
lub w wersji instalacyjnej button_1_200x135px

#GotowiDoPomocy

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO