Wysyłamy dzieciaki z Grodzieńszczyzny na letni wyjazd

Wysyłamy dzieciaki z Grodzieńszczyzny na letni wyjazd
Data publikacji: 2016-06-14
Autor: Fundacja Legii
Autor zdjęć:
Od 2004 r. Fundacja na rzecz Pomocy Dzieciom z Grodzieńszczyzny organizuje wakacje w Domu Polonii w Żytkiejmach (woj. warmińsko-mazurskie). W trakcie wakacji organizowanych jest pięć dwutygodniowych turnusów dla łącznie 250 dzieci, podczas których, oprócz aktywnego wypoczynku prowadzone są zajęcia z języka polskiego, historii i geografii Polski oraz wycieczki po Pojezierzu Suwalskim i Mazurskim.

Doroczne wyjazdy organizowane przez Fundację z Grodzieńszyczyny są w pewnym stopniu wynagrodzeniem i zachętą do nauki.

Wszystkie dzieci bardzo mile wspominają czas spędzony podczas kolonii. Program pobytu uczestników kolonii co roku zostaje zorganizowany w taki sposób, aby wprowadzić wychowanków w klimat gościnnego domu polskiego, przybliżyć dzieciom najważniejsza pojęcia i realie języka, kultury i historii Polski. (…) Zauroczeni ciepłą i rodzinną atmosferą dzieci ze łzami na oczach po dwutygodniowym pobycie żegnają Dom Polonii i oczekują na nowy przyjazd. – napisała w liście Marina Repkina z Polskiej Macierzy Szkolnej.

W związku z otrzymanym listem z prośbą o wsparcie, Fundacja Legii wsparła finansowo organizację wyjazdu letniego. Mamy nadzieję, że nasze wsparcie przyczyni się do zapewnienia pobytu dla kolejnych maluchów.

Więcej o fundacji oraz relacja z wyjazdu będzie dostępna na facebooku Fundacji z Grodzieńszyczyny:

https://www.facebook.com/Grodzienszczyzna/

 

 

„Podobają Ci się nasze działania? Przekaż 1% podatku na Fundację Legii. Wspólnie bądźmy #GotowiDoPomocy”!

Jak przekazać 1% na Fundację Legii?

To proste. Wypełniając rozliczenie podatkowe PIT wystarczy wpisać w odpowiednim miejscu nr KRS naszej Fundacji: 0000312389. Przygotowaliśmy dla Was także ułatwienie – kreator rozliczeń, który automatycznie uzupełni pole 1% danymi Fundacji. Korzystając z kreatora rozliczeń decydujesz się wesprzeć Fundację Legii.
Dostępne są dwie wersje kreatora rozliczeń w wersji online button_2_200x135px
lub w wersji instalacyjnej button_1_200x135px

#GotowiDoPomocy

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO