Wigilia w Ognisku "Bielany"

Wigilia w Ognisku
Data publikacji: 2016-12-16
Autor: Joanna Sobczykiewicz
Autor zdjęć: Marlena Penc
W środę, 14 grudnia delegacja Fundacji Legii sprawiła sporo radości dzieciom z Ogniska "Bielany". Wychowankowie przez cały rok pracowali na swoje prezenty świąteczne. Dzięki stworzonemu systemowi motywacyjnemu zdobywali punkty, które później przekładały się na nagrody.

Akcja „Święty Mikołaj” miała na celu zademonstrowanie dzieciom, że warto przez cały rok pracować nad sobą, sumiennie wypełniać swoje obowiązki i przestrzegać ustalonych zasad. Pod koniec roku zostały one poinformowane przez wychowawców jak oceniono ich postępy i zachowanie. Przekładało się to na wybór świątecznego prezentu z jednej z trzech kategorii cenowych: 20, 50 i 100 zł. Następnie dzieci napisały listy do Świętego Mikołaja, w których prosiły o rzeczy z konkretnej kategorii cenowej. Takiej, która odzwierciedlała ich zachowanie. Ostatnim punktem było sprawdzenie listów przez opiekunów i przekazanie ich Mikołajkowi i  jego pomocnikom.. Wręczenie prezentów miało nastąpić podczas uroczystej Wigilii, zorganizowanej przez wychowawców Ogniska „Bielany”.

Nasi przedstawiciele udali się na miejsce wraz z zawodnikami Piłkarskiej Akademii Legii Warszawa z roczników 2000 i 2001: Kacprem Wełniakiem, Bartłomiejem Kukułowiczem, Michałem Królem, Pawłem Gierachem i Wiktorem Preussem. Towarzyszył im trener, Robert Picuła, a także przyjaciel wszystkich dzieci, Miś Kazek.

Wszystko rozpoczęło się od podziękowań osób kierujących ośrodkiem, za liczne zgromadzenie się tego popołudnia na Wigilii i możliwość przeprowadzenia akcji. Zanim doszło do przekazania prezentów, podopieczni przygotowali kilka występów artystycznych, nad którymi ciężko pracowali przez ostatnie tygodnie. Część dzieci wzięła udział w Jasełkach, które zostały zakończone występem czterech dziewczyn, również podopiecznych Ogniska. Zaśpiewały one kilka piosenek, w tym także kolędy. Ognisko odwiedził również Grzegorz Pietruczuk – zastępca burmistrza dzielnicy „Bielany”.

Wreszcie nastąpił moment, na który czekały wszystkie dzieci – wręczenie prezentów. Na scenie pojawili się zawodnicy Akademii, wraz z Misiem Kazkiem. Nasi młodzi piłkarze wyczytywali imiona i nazwiska dzieci, które podchodziły do Kazka, by odebrać swoją świąteczną niespodziankę.

Wśród prezentów wybieranych najczęściej przez podopiecznych Ogniska były na przykład: artykuły szkolne, maskotki, piłki, czapki, ubrania i słodycze. Jeden z wychowanków otrzymał także koszulkę Legii z podobizną Nemanji Nikolicia. Nie brakowało również nietypowych prezentów. Niektórzy wybierali świecące sznurówki albo różne rodzaje plastelin, począwszy od takich, które zmieniały kolory, kończąc na niewidzialnych.

Na koniec dzieci miały możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z Misiem Kazkiem oraz zawodnikami Akademii. Mikrofon został przekazany Bartłomiejowi Kukułowiczowi, który w imieniu młodych piłkarzy podziękował za to, że tego dnia mogli wziąć udział w Wigilii i życzył podopiecznym Wesołych Świąt. Świąteczne życzenia złożyli również przedstawiciele Fundacji. Następnie, wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek, przygotowany przez rodziców i wychowawców.

 

„Podobają Ci się nasze działania? Przekaż 1% podatku na Fundację Legii. Wspólnie bądźmy #GotowiDoPomocy”!

Jak przekazać 1% na Fundację Legii?

To proste. Wypełniając rozliczenie podatkowe PIT wystarczy wpisać w odpowiednim miejscu nr KRS naszej Fundacji: 0000312389. Przygotowaliśmy dla Was także ułatwienie – kreator rozliczeń, który automatycznie uzupełni pole 1% danymi Fundacji. Korzystając z kreatora rozliczeń decydujesz się wesprzeć Fundację Legii.
Dostępne są dwie wersje kreatora rozliczeń w wersji online button_2_200x135px
lub w wersji instalacyjnej button_1_200x135px

#GotowiDoPomocy

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO