#WDW2019: Wspieramy akcję "Dołóż się do łóżka". Ty też możesz pomóc!

#WDW2019: Wspieramy akcję
Data publikacji: 2019-11-13
Autor: Legia.com
Autor zdjęć: Janusz Partyka
Podczas tegorocznej edycji akcji "Wszyscy do Wioseł" wspieramy Fundację Instytutu Matki i Dziecka. Pomóc może każdy!

 

W najbliższy piątek, 15 listopada, odbędzie się czwarta edycja wielkiej akcji Fundacji Legii “Wszyscy do Wioseł”. Tegoroczna edycja przeprowadzona będzie pod hasłem „Dołóż się do łóżka!”. W tym roku wspieramy Fundację Instytutu Matki i Dziecka. Jednym z jej najważniejszych celów na rok 2019, jest zebranie środków na zakup nowych łóżek szpitalnych.

 

Pomóc może każdy, nawet jeśli nie będzie w stanie pojawić się przy Łazienkowskiej 3 w dniu wydarzenia. Uruchomiona została specjalna zrzutka. Po kliknięciu w poniższe zdjęcie przeniesiecie się na stronę, gdzie wspomóc można tegoroczną akcję.

 

Zapraszamy również do odwiedzania stadionu Legii podczas imprezy i dopingowania osad.Impreza startuje o godzinie 10:00 i potrwa do 21:00. Zawody odbywają się w strefie Silver (wejście bramą numer 4).

Tegoroczny beneficjent, jak zawsze został wybrany nieprzypadkowo, co potwierdza Anna Mioduska – Prezes Fundacji Legii – Bardzo się cieszę, że podczas tegorocznej, czwartej już edycji akcji Wszyscy do Wioseł, będziemy „płynąć” dla Fundacji Instytutu Matki i Dziecka. Instytut jest jedną z najważniejszych placówek medycznych w Polsce, specjalizujących się w niesieniu pomocy dzieciom i całym rodzinom. Celem prowadzonej przez Fundację Instytutu Matki i Dziecka akcji „Dołóż się do łóżka” jest zebranie funduszy na zakup łóżek dla oddziałów szpitalnych oraz dla poradni ambulatoryjnych. Pacjentami Instytutu Matki i Dziecka są głównie dzieci, nierzadko spędzające w szpitalu długie tygodnie i to właśnie wokół łóżka toczy się ich całe życie. Dostępne na dziś łóżka są bardzo, ciężkie, niewygodne, nie pozwalają na samodzielną zmianę pozycji leżącego, a personel medyczny ma trudności z transportem pacjentów w nich leżących.

 

Zachęcamy do wsparcie i do zobaczenia przy Ł3!

Miło nam również poinformować, że sponsorem głównym tegorocznej edycji została Grupa kapitałowa OEX, która wspierała nas również w poprzednich edycjach. Do grona partnerów i darczyńców tegorocznej odsłony dołączyły także takie firmy jak: Fundacja PKO Banku Polskiego, marka Lotto, ROHLIG SUUS Logistics, Grupa ERBUD S.A., Viridian Polska, Kancelaria Radzikowski, Szubielska i Wspólnicy, Wine Avenue, Grupa Adamed, Belvedere Catering by Design oraz Alpha Vision. Akcja została objęta Patronatem Honorowym Polskiego Związkowu Towarzystw Wioślarskich.

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO