IV edycja akcji Fundacji Legii „Wszyscy do Wioseł” za nami!

IV edycja akcji Fundacji Legii „Wszyscy do Wioseł” za nami!
Data publikacji: 2019-11-21
Autor: legia.com
Autor zdjęć: Mateusz Kostrzewa, Jacek Prondzynski, Janusz Partyka, Szymon Adamczyk/Ancymon
Tegoroczna edycja WDW odbyła się pod hasłem „Dołóż się do łóżka”. W ciągu 11 godzin 110 czteroosobowych drużyn przepłynęło dystans 1171,036 km.

Wielkie emocje i wyjątkowi goście, a przede wszystkim – znakomita sportowa rywalizacja w szlachetnym celu. Tak w skrócie można opisać akcję Fundacji Legii #WszyscyDoWioseł, której czwarta edycja odbyła się 15 listopada na stadionie Legii. W ciągu 11 godzin 110 czteroosobowych drużyn przepłynęło 1171,036  km.

W tegorocznej akcji udział wzięli między innymi piłkarze Legii, przedstawiciele klubu z prezesem Fundacji Legii Anną Mioduską oraz prezesem Legii Dariuszem Mioduskim na czele, zawodnicy z sekcji koszykówki, złote medalistki mistrzostw Europy i mistrzostw świata w wioślarstwie, aktorzy Teatru Kwadrat, celebryci oraz czołowi polscy dziennikarze, przedstawiciele sponsorów i partnerów wydarzenia. W ramach akcji zebrane do tej pory zostało ponad 150 000 zł. Beneficjentem akcji została Fundacja Instytutu Matki i Dziecka, a zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup nowych łóżek na oddziały dziecięce w Instytucie.

IV edycja akcji Fundacji Legii WDW za nami, ale cały czas można wspomóc tegoroczną akcję! Pomóc może każdy, nawet jeśli nie był w stanie pojawić się przy Łazienkowskiej 3 w dniu wydarzenia. Uruchomiona została specjalna zrzutka. Po kliknięciu w poniższe zdjęcie przeniesiecie się na odpowiednią stronę.

Fundacja Legii pragnie podziękować wszystkim Sponsorom, Partnerom i Darczyńcom, którzy zaangażowali się w akcję. Sponsorem głównym tegorocznej edycji była Grupa kapitałowa OEX, która wspierała nas również w poprzednich edycjach. Do grona partnerów i darczyńców tegorocznej odsłony dołączyły także takie firmy jak: Fundacja PKO Banku Polskiego, marka Lotto, ROHLIG SUUS Logistics, Grupa ERBUD S.A., Viridian Polska, Kancelaria Radzikowski, Szubielska i Wspólnicy, Wine Avenue, Grupa Adamed, Belvedere Catering by Design oraz Alpha Vision.
Dodatkowo chcielibyśmy podziękować firmom: Duka, Fire-Max, Budlex, Arthrex oraz kancelarii Weil, Gotshal & Manges, kancelarii RJ Partners. Akcja została objęta Patronatem Honorowym Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich. Dziękujemy!

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO