Wakacyjne przygody, które pomogliśmy zrealizować

Wakacyjne przygody, które pomogliśmy zrealizować
Data publikacji: 2019-09-20
Autor: Fundacja Legii
Autor zdjęć: zdjęcia pochodzą z oficjalnych profilów organizacji w mediach społecznościowych
Kampinos, Gostynin, Bory Tucholskie, Rabka, Zakopane, Żytkiejmy – to tam na wakacyjne przygody wybrali się podopieczni placówek i instytucji, które wsparła Fundacja Legii.

W tym roku Fundacja Legii wsparła pięć instytucji, które organizowały wyjazdy wakacyjne dla swoich podopiecznych. Pierwszą z nich jest Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci, które  w tym roku zorganizowało dwunastodniowy wyjazd dla około 20 podopiecznych do w rejony Małopolski. Dzieciaki odwiedziły m.in. Park Zdrojowy w Rabce, „Rabkoland”, Termy w Szaflarach, Zakopane. Wśród atrakcji były przejazdy na quadach, ognisko, aktywności sportowe, chodzenie po górach, świętowanie urodzin Dominika i Kuby.

 

 

 

 

 

 

 

Na tygodniowe wakacje udali się także podopieczni Stowarzyszenia Wspólne Podwórko. 63 osoby – dzieci i młodzież z dzielnicy Pragi-Południe wyjechało do Ocypla w Borach Tucholskich. O tym letnim wyjeździe socjoterapeutycznym pisaliśmy w oddzielnym artykule, który możecie przeczytać TU.

Trzecią organizacją działającą na warszawskiej Pradze, która zorganizowała wakacyjną przygodę dla dzieciaków, którymi się opiekuje było Stowarzyszenie Grupa Pedagogiki i Animacji Społecznej GPAS. Organizatorzy postawili na krótkie wypady weekendowe w formie biwaków pod namiotami w Gostyninie i Kampinosie. Podopieczni byli odpowiedzialni za przygotowanie obozowiska, wspólnych posiłków, a dodatkowo czekały na nich atrakcje w postaci zajęć sportowych, gier i zabaw. W dwóch wyjazdach wzięło udział około 10 dzieci, którymi opiekuje się stowarzyszenie w ramach streetworkingu.

Wszystkie wyjazdy organizowane przez powyższe placówki mają przede wszystkim na celu pogłębioną pracę socjoterapeutyczną z podopiecznymi, dla których wyjazd jest szansą na oderwanie się od otaczającego środowiska, codzienności i problemów z jakimi borykają się ich rodziny.

Od kilku lat Fundacja Legii wspiera organizację wakacji w Polsce dla polskich dzieci z Białorusi. Dzieci pochodzą głównie z Grodzieńszczyzny i okolic, ziemi mińskiej, witebskiej i Polesia – większość z nich, nigdy nie była w Polsce, choć mają polskie korzenie, żyjące w ubóstwie i niedostatku. Fundacja na rzecz Pomocy Dzieciom z Grodzieńszczyzny co roku organizuje wyjazd dla około 300 dzieci, w kilku turnusach, do Domu Polonii w Żytkiejmach na Suwalszczyźnie. Program każdego z turnusów oprócz aktywnego wypoczynku to także zajęcia edukacyjne związane z Polską oraz wycieczki po Mazurach.

 

 

 

 

 

 

 

Po raz kolejny wsparliśmy także Fundację Dobry Duszek, która co roku wysyła na wakacje samotne matki z dziećmi. W tym roku na dwutygodniowy wyjazd do Jastarni wyjechały łącznie 24 osoby. To jedyna możliwość wyjazdu i wypoczynku po trudnych życiowych doświadczeniach dla rodzin, które mogą wypocząć i spojrzeć z dystansu na dotychczasowe życie, oraz dostrzec potrzeby zmian a następnie wdrażać je w czym również pomagamy.

Środki przeznaczone na wsparcie organizacji tych wyjazdów pochodziły głównie z przekazanego przez Państwa 1% podatku, za co bardzo dziękujemy.

Jeśli chcą Państwo wspierać nasze działania zachęcamy do przekazania darowizny dla Fundacji.
Więcej informacji tu: https://fundacjalegii.org/przekaz-darowizne/.

 

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO