W protezie na rowerze - mierzymy protezy

W protezie na rowerze - mierzymy protezy
Data publikacji: 2016-11-22
Autor: Fundacja Legii
Autor zdjęć:
Beneficjenci letniej akcji "W protezie na rowerze" dzięki zbiórce pieniędzy spełnią swoje marzenia o nowym sprzęcie protetycznym. Wszystkie formalności zostały spełnione, a Mateusz i Marcin dokonują pierwszych sprzętowych przymiarek.

Pierwsze testy stopy ma za sobą Mateusz Żebrowski. Świetna dynamika, swoboda w poruszaniu, miękki, bardziej płynny chód. To ważne szczególnie przy aktywnym trybie życia jaki prowadzi Mateusz. Dzięki takiemu zaopatrzeniu Mateusz może przemierzać większe dystanse w komforcie, jeździć na rowerze, a przede wszystkim wykonywać najprostsze czynności takie jak wchodzenie po schodach czy schodzenie z górki w większej stabilizacji.

image9 image8

Marcin, drugi z beneficjentów wyprawy „W protezie na rowerze”, również jest po wstępnych przymiarkach protezy. Sprzęt specjalnie przystosowany do umożliwienia Marcinowi biegania jest spełnieniem jego marzeń. Dzięki niemu będzie mógł on na równi rywalizować z osobami pełnosprawnymi. Podczas spotkania z protetykiem dobieraliśmy komponenty, które zapewnią komfort biegu. Marcin ma już plany, które zamierza realizować krok po kroku! Jesteśmy pod wrażeniem i trzymamy kciuki! Już niebawem Marcin będzie mógł rozpocząć treningi biegowe!

image4 image2

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO