Kuba Czerwiński odwiedził szkołę na Wilanowie!

Kuba Czerwiński odwiedził szkołę na Wilanowie!
Data publikacji: 2016-11-15
Autor: Fundacja Legii
Autor zdjęć: Jacek Prondzyński, legia.com
Korzystając z wolnego wtorkowego popołudnia, odwiedziliśmy klasę 5A, która wygrała tegoroczną stołeczną akcję „Rowerowy Maj”. Jak się okazało, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 261 im. St. Kostki Potockiego to nie tylko zapaleni sportowcy, ale i wielcy kibice Legii.

W ramach wspieranej przez Fundację Legii akcji „Rowerowy Maj”, której organizatorem był Zarząd Dróg Miejskich, uczniowie docierali do szkoły przez cały miesiąc na rowerach, hulajnogach lub łyżworolkach. Wszyscy biorący udział w akcji posiadali specjalne dzienniczki, a zadaniem szkolnych wychowawców była codzienna weryfikacja środków transportu i odpowiednie odznaczanie aktywności dzieci.

Klasa 5A z Wilanowa miała najwyższą „rowerową frekwencję” w Warszawie, wynoszącą aż 95%. Jako nagrodę uczniowie wybrali między innymi wizytę piłkarza Legii w szkole, więc nie mogliśmy nie skorzystać z tak wyjątkowego zaproszenia.

Sam Kuba był zaskoczony ogromną wiedzą uczniów na temat piłki nożnej, którzy dopytywali o szczegóły ustawienia na boisku, sylwetki rywali czy o karierę zawodnika. Jak na dzieci przystało, nie zabrakło również wielu pytań dotyczących życia prywatnego piłkarza. Kuba musiał więc odpowiadać, czy posiada dziewczynę, jakim autem się porusza i czy zdobycie bramki przypomina uczucie po zjedzeniu pizzy. No i oczywiście, czy lubi jeździć na rowerze i czy nie jest to przypadkiem popularny wśród szkolnej młodzieży BMX. Na samym końcu przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcie i wyczekane autografy.

Wnioskując po minach szczęśliwych uczniów, kolejna frekwencja w podobnej akcji z legijną nagrodą wyniesie minimum 100%!

 

„Podobają Ci się nasze działania? Przekaż 1% podatku na Fundację Legii. Wspólnie bądźmy #GotowiDoPomocy”!

Jak przekazać 1% na Fundację Legii?

To proste. Wypełniając rozliczenie podatkowe PIT wystarczy wpisać w odpowiednim miejscu nr KRS naszej Fundacji: 0000312389. Przygotowaliśmy dla Was także ułatwienie – kreator rozliczeń, który automatycznie uzupełni pole 1% danymi Fundacji. Korzystając z kreatora rozliczeń decydujesz się wesprzeć Fundację Legii.
Dostępne są dwie wersje kreatora rozliczeń w wersji online button_2_200x135px
lub w wersji instalacyjnej button_1_200x135px

#GotowiDoPomocy

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO