VI MISTRZOSTWA ŚWIATA DZIECI Z DOMÓW DZIECKA NA LEGII

VI MISTRZOSTWA ŚWIATA DZIECI Z DOMÓW DZIECKA NA LEGII
Data publikacji: 2018-07-25
Autor: legia.com
Autor zdjęć:
25 lipca, o godzinie 13:30, na stadionie Legii odbyła się konferencja VI Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej, które zostaną rozegrane na stadionie przy Łazienkowskiej 28 i 29 lipca.

W konferencji prasowej udział wzięła Anna Mioduska, Prezes Fundacji Legii, a także zaproszeni goście: Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy, byli reprezentanci Polski: Dariusz Dziekanowski i Stefan Majewski, Marcin Lisiak, prezes stowarzyszenia „Nadzieja na Mundial”, Katarzyna Scheer, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej sieci sklepów Biedronka, a także reprezentanci kadry narodowej dzieci z domów dziecka.

– „Nadzieja na Mundial” to projekt wyjątkowy, który łączy w sobie wszystko to, co najpiękniejsze w sporcie. Rywalizacja, szacunek, przyjaźń, wytrwałość – te wszystkie cechy jednoczą uczestników turnieju. Wszyscy będą mieli tu równe szanse. Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny możemy uczestniczyć w tym pięknym projekcie. Chciałabym w imieniu Fundacji Legii, a także w imieniu klubu Legia Warszawa pogratulować organizatorom, którzy co roku wykonują świetną pracę i wciąż starają się ulepszać. Drodzy piłkarze, wy już jesteście zwycięzcami. Musieliście znaleźć w sobie bardzo dużo siły, żeby pokonać wszelkie przeciwności losu i być tutaj. Trzymamy za Was kciuki – powiedziała Prezes Fundacji Legii, Anna Mioduska.

Po oficjalnych przemowach nastąpiło losowanie czterech siedmiozespołowych grup turniejowych. Polska reprezentacja znalazła się w grupie C – z Wietnamem, Estonią, Łotwą, Słowacją, Belgią oraz Bośnią i Hercegowiną.

Organizatorem VI Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej jest Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”. Turniej ten, to największa impreza dla wychowanków placówek opiekuńczych z całego świata. W mistrzostwach udział weźmie 28 drużyn. Polska będzie bronić tytułu II Wicemistrzów Świata.

Na małych i dużych kibiców, którzy w niedzielę 29 lipca przyjdą na Legię czeka mnóstwo atrakcji. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali wielki sportowy piknik, podczas którego odbędzie się Festiwal Słodkości Świata, gry i zabawy sportowe prowadzone przez animatorów, a wśród piknikowiczów rozdane zostanie 100 piłek. Na nieco starszych kibiców czeka Strefa Gwiazd, w której autografy rozdawać będą goście specjalni Mistrzostw – piłkarskie sławy, aktorzy i najpopularniejsi polscy youtuberzy i vlogerzy, którzy po wielkim finale Mistrzostw zmierzą się w Meczu Gwiazd: Telewizja vs Internet.. Na murawę Legii wybiegną m.in. jokerzy: Maniche, Frank Verlaat, Dariusz Dziekanowski, Sebastian Mila, Tomasz Kłos, Radosław Gilewicz i Jacek Krzynówek, którzy wspierać będą drużynę Telewizji (w jej składzie m.in.Tomasz Oświeciński, Mateusz Kmiecik, Robert Moskwa, Sebastian Wątroba, Wojciech Czerwiński i Andrzej Popiel) i team Internetu (reprezentować go będą m.in. Y, Junajted, Grabagra, Tivolt, PNTCMZ, Ziemniak i Kameralnie).

Wstęp dla publiczności wolny w niedzielę od godz. 11:00.

PROGRAM VI MISTRZOSTW ŚWIATA

niedziela 29 lipca 2018

11.00 Otwarcie części turniejowej, start pikniku i Festiwalu Słodkości Świata

11.30 – 13.10 Faza pucharowa rozgrywek

13.15 – 14.00 Dodatkowe konkurencje dla zawodników

14.00 – 14.30 Mecz o III miejsce

14.30 – 15.00 Finał Mistrzostw Świata

15.00  Strefa Gwiazd

16.00 – 17.00 Mecz Gwiazd: Telewizja vs Internet

Patronatem turniej objęły: Kancelaria Sejmu RP, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Piłki Nożnej. Patronami medialnymi są TVP Sport, Polska Agencja Prasowa, UrbanINFO.tV. Sponsorem głównym Mistrzostw jest sieć sklepów Biedronka. Sponsorami są firmy Cosmedica, Wratislavia BIO-diesel, PZU, mecenasem turnieju jest Energa. Partnerem strategicznym imprezy jest  m.st. Warszawa. Główni partnerzy Mistrzostw to: Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka” MSWiA, Legia, Lifetube, MZA, Zina.

Więcej informacji o Mistrzostwach na stronie www.nadziejanamundial.pl oraz na profilu Stowarzyszenia na Facebooku: Hope for Mundial.

 

 

 

 

 

 

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO