Korki z Legią - wielki finał wygrany!

Korki z Legią - wielki finał wygrany!
Data publikacji: 2018-07-12
Autor:
Autor zdjęć: Jacel Prondzynski
Wyniki i fakt niepoddawania się naszych uczestników, to sukcesy, które dają energię do dalszego pomagania. Drodzy uczestnicy – jesteśmy z Was dumni!

Początek lipca to czas bardzo wyczekiwany przez wszystkich maturzystów. Wśród nich byli uczestnicy programu Korki z Legią. Dzięki wsparciu Fundacji OSHEE w programie Fundacji Legii mogło uczestniczyć 70 uczniów warszawskich szkół średnich. Korki z Legią od października do kwietnia dawały możliwość przygotowania się do matury z matematyki i języka polskiego.

Uczestnicy programu oczekiwali na godzinę zero, która to 3 lipca o godzinie 0.00 – już wtedy wyniki można było sprawdzić w Internecie. Aż 80 % z naszych uczestników, którzy przystąpili do matury, zdali ją! Kilkoro uczestników przygotowuje się do poprawki w sierpniu. Wyniki i fakt niepoddawania się naszych uczestników, to są sukcesy, które dają energię do dalszego pomagania. Drodzy uczestnicy – jesteśmy z Was dumni!

Maturzyści byli bardzo wdzięczni Fundacji Legii oraz Fundacji OSHEE za możliwość brania udziału w programie. „Dzięki zajęciom dobrze zdałam matematykę” mówiła nam Paulina. Radek, który egzamin z matematyki zdał na blisko 60% (wymagane minimum to 30%), co jak sam mówi było dla niego dużym osiągnięciem, dodaje: „Przedmiot ten jest postrachem wśród uczniów, ale nasza nauczycielka sprawiła, że okazał się do pokonania”.

Korki z Legią to również język polski. Podczas egzaminu ustnego paru z naszych podopiecznych uzyskało maksymalny wynik. Innym też poszło dobrze – „Strasznie się bałam, ale dzięki Pani Anecie maturę zdałam bardzo dobrze!”, mówiła nam Marta.

Tutorki biorące udział w programie mówią, że kontakt z uczestnikami w takim momencie i otrzymanie samych dobrych wiadomości były dla nich bardzo miłe i ważne. „Kiedy słyszysz w słuchawce tyle podziękowań i radości ze zdanych egzaminów, to aż robi się od razu milej.” – powiedziała Sylwia.

Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym maturzystom zdania matury! To nie koniec Korków z Legią. Już od nowego roku szkolnego, wraz z OSHEE, rozpoczynamy przygotowania kolejnej grupy młodzieży do zmierzenia się z egzaminem dojrzałości, który miejmy nadzieję przypieczętują najlepszymi wynikami.

O idei programu możecie przeczytać tu: https://fundacjalegii.org/programy/korki-z-legia/
Kolejny nabór rozpoczynamy na początku września. Jeśli znacie kogoś, kto mógłby skorzystać z oferowanej przez nas pomocy, skontaktujcie się z nami.

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO