Data publikacji: 2016-12-08
Udana akcja kibiców przeciw białaczce! Kolejna akcja przeprowadzona przez Legię we współpracy z Fundacją DKMS zakończyła się sukcesem. Podczas meczu z Wisłą Płock do bazy dawców szpiku i komórek macierzystych zapisało się 83 kibiców "wojskowych"!

Rejestracja odbyła się przed meczem i w przerwie spotkania z Wisłą. Akcja została przeprowadzona przez Fundację, Klub, Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa i Krewkich Legionistów we współpracy z Fundacją DKMS. Kibice zgromadzeni na trybunach dobrowolnie rejestrowali się jako potencjalni dawcy komórek macierzystych. Wystarczyło wypełnić specjalny formularz, a następnie samodzielnie pobrać wacikiem wymaz z błony śluzowej wewnętrznej strony policzka.

Tym razem do bazy DKMS zarejestrowały się 83 osoby. Ponad 50% z nich zarejestrowało się na Żylecie.
W akcji wciąż widać duży potencjał do rejestracji nowych osób. Z niecierpliwością czekamy na kolejne tego typu akcje i informacje o znalezionych nowych „genetycznych bliźniakach”.