UCZYMY DZIECI ANGIELSKIEGO

 UCZYMY DZIECI ANGIELSKIEGO
Data publikacji: 2016-07-06
Autor: Fundacja Legii
Autor zdjęć:
Projekt językowy był realizowany od początku kwietnia do końca czerwca w ramach konsorcjum organizacji pozarządowych BAZA Baza Akcji Zintegrowanej Animacji we współpracy z Fundacją Legii.

Celem projektu było zwiększenie kompetencji językowych dzieci ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym, zapewnienie im „ekwiwalentu” szkoły językowej, na którą nie stać ich rodziców, wsparcie i docenienie dzieci wykazujących duże zaangażowanie.

Do szkoły zostały przyjęte dzieci z różnych praskich świetlic (lub z praskich szkół), które wykazały się zaangażowaniem w postaci robienia zadań domowych. Była to forma docenienia ich wysiłków i nobilitacji i tak zostało im to przekazane.

Dzieci wraz z rodzicami podpisywały kontrakty na uczestnictwo w zajęciach, które obligowały je do regularnego uczestniczenia. Tematy zajęć obejmowały zagadnienia związane z najbliższym otoczeniem dzieci. Głównym celem prowadzonych lekcji było kształcenie i doskonalenie sprawności komunikacyjnych uczniów w przyjaznej atmosferze gier i zabaw językowych.

Uważamy, że pilotaż był udanym przedsięwzięciem. Nie udałoby nam się uzyskać tych efektów, gdyby nie współpraca i wsparcie ze strony Fundacji Legii, będące fundamentem pomagającym zainicjować projekt i go rozwijać – powiedziała Olga Wieczorek-Trzeciak, Prezes Stowarzyszenie Q Zmianom.

Projekt szkoły językowej realizowany był w dzielnicy Praga Północ po raz pierwszy. Za duży sukces uważamy:

  • frekwencję i zadowolenie uczestników,
  • dużą skuteczność nauki prowadzonej w ten sposób – podczas powtórki materiału na ostatnich i przedostatnich zajęciach okazało się, że ilość opanowanego materiału przerosła oczekiwania nauczycielki,
  • duże zaangażowanie dzieci w zajęcia.

W projekt zaangażowana była także British School (wsparcie native speakera) oraz pracownicy BGŻ BNP Paribas (wolontariat pracowniczy).

Mamy nadzieję, że po wakacjach uda nam się ruszyć z II edycją programu.

 

Jak przekazać 1% na Fundację Legii?

To proste. Wypełniając rozliczenie podatkowe PIT wystarczy wpisać w odpowiednim miejscu nr KRS naszej Fundacji: 0000312389. Przygotowaliśmy dla Was także ułatwienie – kreator rozliczeń, który automatycznie uzupełni pole 1% danymi Fundacji. Korzystając z kreatora rozliczeń decydujesz się wesprzeć Fundację Legii.
Dostępne są dwie wersje kreatora rozliczeń w wersji online button_2_200x135px
lub w wersji instalacyjnej button_1_200x135px

#GotowiDoPomocy

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO