UCZESTNICY PROGRAMU ''TERAPIA PRZEZ SZTUKĘ'' ODWIEDZILI LEGIĘ

Data publikacji: 2019-04-26
Autor: Legia Warszawa
Autor zdjęć: Damian Kujawa
W ramach wsparcia programu terapeutycznego Oddziału Dziennego Psychiatrycznego Pragi Południe, który polega na aktywnym udziale osób po przeżyciach stresogennych w życiu kulturalnym Warszawy, Fundacja Legii gościła grupę osób przechodzących rehabilitacyjny proces leczenia.

„Terapia poprzez sztukę”, to program mający na celu wyciągnięcie osób chorych z izolacji. Spotkanie będące częścią programu rehabilitacyjnego zaczęło się od zwiedzenia Muzeum Legii. Potem uczestnicy terapii zwiedzili stadion, szatnie i strefę VIP.

Wielką frajdę sprawiła zwiedzającym możliwość obejrzenia trybun stadionu z perspektywy piłkarskiego boiska. Po zakończeniu wizyty goście gromkimi brawami podziękowali kustoszowi muzeum Wiktorowi Bołbie i Maciejowi Dobrowolskiemu za miłą gościnę.