OSTATNI GWIZDEK ABY ROZLICZYĆ PIT I PRZEKAZAĆ SWÓJ 1%

OSTATNI GWIZDEK ABY ROZLICZYĆ PIT I PRZEKAZAĆ SWÓJ 1%
Data publikacji: 2019-04-19
Autor: Fundacja Legii
Autor zdjęć: Tomasz Sejbuk
30 kwietnia jest ostatnim dniem, kiedy można złożyć w Urzędzie Skarbowym deklarację PIT za 2018 rok w wersji papierowej, lub zalogować się do systemu e-pit i dokonać zmian w deklaracji przygotowanej dla nas przez Ministerstwo Finansów.
Warto samemu zdecydować na co zostanie przekazany Wasz 1% podatku. Serdecznie zachęcamy do przekazania tej kwoty na Fundację Legii. Pamiętaj jeden robi różnicę!

Jak przekazać 1% na Fundację Legii? Skorzystaj z programu do rozliczenia.

To proste. Wypełniając rozliczenie podatkowe PIT wystarczy wpisać w odpowiednim miejscu nr KRS naszej Fundacji: 0000312389. Przygotowaliśmy dla Ciebie także ułatwienie – kreator rozliczeń, który automatycznie uzupełni pole 1% danymi Fundacji. Korzystając z kreatora rozliczeń decydujesz się wesprzeć Fundację Legii.

Dostępne są dwie wersje kreatora rozliczeń w wersji online 
lub w wersji instalacyjnej 

Autorem programu PIT FORMAT® 2018 jest Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT – www.programy-format.pl.

Zrób to z nami krok po kroku:

Krok 1. Wybierz właściwy formularz rozliczenia podatkowego PIT

Krok 2. W polu „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) wpisz nr KRS Fundacji: 0000312389

Krok 3. Będzie nam niezmiernie miło jeśli w polu „Informacje uzupełniające” zaznaczysz krzyżykiem zgodę na przekazanie nam Twoich danych – wykorzystamy te informacje do wysłania pisemnych podziękowań za wpłaty.

Krok 4. Wyślij formularz do odpowiedniego Urzędu Skarbowego.

Pamiętaj – nie ma możliwości samodzielnej wpłaty 1% podatku na konto Fundacji. Może to zrobić jedynie Urząd Skarbowy za pośrednictwem deklaracji z Waszego rozliczenia rocznego.

Formularze PIT w formacie PDF

Możesz również pobrać odpowiedni formularz PIT w formacie PDF z wpisanym już KRSem Fundacji Legii i rozliczyć się w odpowiednim dla Siebie Urzędzie Skarbowym.

PIT-36

PIT-37

PIT-38

PIT-39

PIT-28

Kto może przekazać nam 1% podatku

1% podatku dochodowego mogą przekazać:

  • podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych,
  • podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
  • podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z 19 % stawki podatku (tzw. podatek liniowy),
  • emeryci jeśli samodzielnie rozliczają PIT (nie przez ZUS) lub za pomocą Oświadczenia PIT-OP

Jak przekazać 1% na Fundację Legii poprzez portal podatki.gov.pl?

Jak informuje Ministerstwo Finansów, zeznania podatkowe zostaną udostępnione w serwisie podatki.gov.pl już
15 lutego 2019. Znajdą się tam informacje od pracodawcy, dane z ubiegłorocznych zeznań, takie jak numer rachunku bankowego, ulga na dzieci czy dane organizacji pożytku publicznego (OPP).

We wcześniejszym artykule Jak przekazać 1% w 2019 korzystając z usługi e-PIT  dostępnym TU przedstawiliśmy instrukcję jak można zweryfikować swoje dane oraz informację o beneficjencie naszego 1%.

Mamy nadzieję, że w tym roku również wesprzecie Państwo działalność Fundacji Legii. Wasz 1% znaczy dla nas bardzo dużo. Dziękujemy! 🙂

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO