Trzeci rok nauki za nami

Trzeci rok nauki za nami
Data publikacji: 2019-07-31
Autor: Fundacja Legii
Autor zdjęć: Stowarzyszenie Q Zmianom
W czerwcu zakończyła się trzecia, pełna edycja Szkoły Językowej – jednego z programów edukacyjnych realizowanych przez Fundację Legii we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju i Pomocy Q Zmianom.

W roku szkolnym 2018/2019 w zajęciach uczestniczyły 33 osoby. W tej edycji prowadziliśmy aż 4 grupy: grupę młodszą, grupę starszą, grupę maturalną oraz grupę języka hiszpańskiego. Zgodnie z ideą programu, który jest dedykowany dla podopiecznych praskich świetlic środowiskowych i innych stowarzyszeń działających na rzecz dzieci i młodzieży, uczniowie pochodzili z  placówek działających na terenie Pragi Północ (Stowarzyszenie Otwarte Drzwi, Karan, Stowarzyszenie dla Rodzin, Stowarzyszenie Mierz Wysoko, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Fundacja Twoja Pasja).

Zgodnie z planem uczestnicy spotykali się z lektorką raz w tygodniu. Zajęcia pilotażowej grupy języka hiszpańskiego i wygasającej grupy przygotowującej najstarszych uczniów do egzaminu maturalnego trwały 1h, zajęcia pozostałych grup trwały po 2h. W pierwszym semestrze odbyło się 60 godzin zajęć lekcyjnych oraz 7 godzin spotkań indywidualnych. W drugim semestrze odbyło się 108 godzin zajęć lekcyjnych i 33 godziny spotkań indywidualnych. Łącznie, przez cały rok dostarczyliśmy 208 godzin zegarowych zajęć!

Szkoła Językowa w sezonie 2018/2019 w liczbach to:

  • 168 godzin zegarowych zajęć
  • 40 godzin indywidualnych zajęć z lektorką
  • 33 uczniów

Zgodnie z tradycją, aby docenić trud i wysiłek najwytrwalszych uczniów, w lipcu zorganizowaliśmy 6-dniowy wyjazd językowy do Londynu. Celem wyjazdu było wykorzystanie zdobytej wiedzy i umiejętności w praktyce. Oprócz poznawania uroków miasta podczas wyjazdu prowadzone były zajęcia z lektorką, a także gry i zabawy integracyjne w języku angielskim.

   

 

 

 

 

 

 

 

Podczas wyjazdu uczestnicy mieli okazję zobaczyć m.in. Buckingham Palace, Trafalgar Square, Big Ben, Muzeum Historii Naturalnej, Hyde Park, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud, Science Museum. Obserwowane przez uczniów postępy dodawały im otuchy i podnosiły wiarę we własne możliwości. Wzmocniona samoocena i wiara w możliwość osiągnięcia sukcesu prowokowały do stawiania nowych, coraz trudniejszych celów, takich jak zagraniczne studia, czy samodzielne planowanie kolejnych podróży. Wspólne, urozmaicone formy spędzania czasu pozwoliły uczniom zapomnieć o codziennych problemach, a także korzystnie wpłynęły na rozwój umiejętności społecznych.

Wyjazd udało się zorganizować dzięki loterii fantowej, organizowanej przez Fundację podczas Dnia Dziecka na Legii. Wszystkim osobom, które wzięły udział w zabawie serdecznie dziękujemy! 🙂

 

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO