KORKI Z LEGIĄ – finałowe starcie!

KORKI Z LEGIĄ – finałowe starcie!
Data publikacji: 2019-07-08
Autor:
Autor zdjęć:
Wyniki, które osiągnęli nasi podopieczni podczas tego najważniejszego egzaminu w ich edukacji napawają do dumy! Jesteście najlepsi!

Maj oraz lipiec to dwa bardzo stresujące miesiące dla maturzystów, wśród nich są oczywiście uczestnicy programu Fundacji Legii – Korki z Legią. Od października 2018 do kwietnia trwały zajęcia mające na celu pomóc w osiągnięciu jak najlepszego wyniku z języka polskiego oraz matematyki. W tym roku blisko 60 uczniów warszawskich szkół średnich, rozpoczęło z nami przygotowania do egzaminu dojrzałości.

4 lipca, godzina 0:00 – to wtedy wszyscy maturzyści, wśród nich uczestnicy naszego programu mogli sprawdzić wyniki. Aż 80 % z naszych podopiecznych, którzy przystąpili do matury, zdali ją! Tylko nieliczne osoby przygotowują się do poprawki w sierpniu. Ten rezultat oraz radość, którą od nich otrzymaliśmy, są najlepszą motywacją do współtworzenia tego programu. Drodzy „korkowicze” – robimy to dla Was i dzięki Wam!

Po egzaminach przeczucie uczestników co do swoich osiągnięć było mieszane. „Zobaczymy, ale poszło mi raczej średnio” – mówił nam Cezary. Natomiast po ogłoszeniu wyników to zdanie się radykalnie zmieniło – „Zdałem!” wykrzyczał do telefonu. Innym przykładem może być Aleksy, który mówił, że matura była ciężka, a zdał ją na blisko 70% (wymagane minimum to 30%).

Korki z Legią to zajęcia z matematyki oraz języka polskiego. Oba te przedmioty jednak nie okazały się takie straszne. Podczas egzaminu ustnego paru z naszych podopiecznych uzyskało ponad 90%. Inni też mieli super wyniki – „Gdy wchodziłam na sale byłam przerażona, ale później pomyślałam sobie, że dzięki Pani Joli jestem przygotowana.”- mówiła nam Nikola, która zdała na blisko 80%.

Matematyka, która jest postrachem wszystkich maturzystów wśród naszych uczestników poszła bardzo dobrze, a to wszystko dzięki Jackowi i Ewie – naszym nauczycielom. „Dużo mi pomogliście, bez Was bym sobie nie poradziła” dziękowała nam Angelika. „Dziękuję bardzo za korepetycje, które bardzo pomogły mi w osiągnięciu tych wyników, jestem zadowolona”, mówiła Olga, która zwróciła uwagę na jeszcze jedną zaletę Korków z Legią. „Na zajęciach poznałam wielu fajnych ludzi. Mam nadzieję, że te znajomości przetrwają jak najdłużej”.

Nauczyciele również są zadowoleni ze swoich podopiecznych. Ewa zachwycała się wynikami jej uczniów – „Bardzo się cieszę, super wyniki”, wtórował jej Krzysztof „Te wyniki wyglądają bardzo solidnie!”.

Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym maturzystom zdania matury!

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO