AKCJA SPRZĄTANIA GROBÓW POWSTAŃCZYCH NA CMENTARZU PÓŁNOCNYM

Data publikacji: 2019-07-31
W środę, 31 lipca, dzień przed 75. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, zespół Fundacji Legii wraz z młodymi zawodnikami Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa U15, uczcili pamięć powstańców warszawskich spoczywających na Cmentarzu Północnym w Warszawie.

Pomimo wysokiej temperatury na Cmentarzu Północnym na warszawskich Bielanach miała miejsce akcja sprzątania mogił uczestników Powstania Warszawskiego. Zawodnicy Legii U15 oraz członkowie Fundacji przez kilka godzin sprzątali groby powstańców warszawskich, w tym tych, którzy byli związani z Legią Warszawa. – Choćby w ten sposób mogliśmy uczcić pamięć żołnierzy poległych w czasie Powstania Warszawskiego. Dbanie o historię jest obowiązkiem każdego z nas, pamiętajmy więc o uczestnikach Powstania Warszawskiego nie tylko 1 sierpnia – mówili młodzi legioniści. Cmentarz Komunalny Północny jest jednym z większych cmentarzy w Polsce i Europie.