FUNDACJA LEGII PARTNEREM SPECIAL YOUTH CAMP W BAZYLEI

FUNDACJA LEGII PARTNEREM SPECIAL YOUTH CAMP W BAZYLEI
Data publikacji: 2019-08-14
Autor: LW
Autor zdjęć: Football Club Social Alliance
Dzięki Fundacji Legii ośmioosobowy zespół ampfutbolistów z Warszawy uczestniczył w przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych Special Youth Camp w Bazylei. Przez tydzień młodzi zawodnicy trenowali ze swoimi rówieśnikami z ośmiu krajów Europy.

Od 2007 roku szwajcarska Fundacja Scort, z którą Fundacja Legii współpracuje dzięki członkostwie w European Football for Development Network, organizuje coroczny obóz piłkarski dla dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną lub ruchową. W tym roku udział w obozie wzięło aż 60 uczestników związanych z takimi klubami jak FC Basel, Werder Brema, Bayer 04 Leverkusen, Austria Wiedeń, FC Schalke 04 i Szachtar Donieck.

Fundacja Legii wspólnie z The Football Club Social Alliance, stowarzyszeniem promującym społeczne zaangażowanie klubów oraz Stowarzyszeniem Amp Futbol Polska, wysłała na tygodniowe zgrupowanie do Szwajcarii drużynę złożoną z ośmiu zawodników na co dzień trenujących w Akademii Amp Futbol Varsovia. Oprócz treningów piłkarskich prowadzonych pod czujnym okiem trenerów Legia Soccer Schools oraz Akademii Amp Fubtol Varsovia, uczestnicy odwiedzili również stadion 20-krotnego mistrza kraju FC Basel i obejrzeli mecz drużyny z St. Jakob-Park przeciw LASK Linz w trzeciej rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów UEFA. Na zakończenie tygodnia pełnego pozytywnej sportowej zabawy odbył się turniej finałowy na terenie kampusu Akademii FC Basel pomiędzy drużynami biorącymi udział w obozie.

– Za nami świetny obóz, dzieciaki były zachwycone możliwością wspólnego treningu. To ogromny powód do satysfakcji, że jako Fundacja Legii możemy wspierać ich rozwój i budować poczucie, że dzięki piłce nożnej ich życie może stać się lepsze. Dziękujemy naszym partnerom za pomoc w spełnieniu marzeń dzieci. Nie ma lepszej nagrody niż uśmiech ich – powiedział opiekujący się grupą Paweł Wiliński z Fundacji Legii.

Po obozie do Fundacji Legii napisała mama Kuby, jednego z uczestników: – Chciałabym bardzo podziękować za możliwość udziału w tak wspaniałym wyjeździe. Syn wrócił bardzo szczęśliwy. Codzienne treningi były wyczerpujące, ale dzięki nim wiele się nauczył.  Jestem ogromnie zadowolona, że pokonał swoje słabości i wszedł na park linowy, co naprawdę było wyczynem dla dziecka, które od wielu lat ma zaburzenia SI i boi się wysokości oraz niepewności grawitacyjnej. Jego terapeutka chyba mi nie uwierzy. Tworzycie coś wspaniałego. Bardzo serdecznie dziękuję w imieniu swoim i przede wszystkim Kuby.

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO