"Teddy": bokser, więzień, ojciec - o historii "Mistrza" w Muzeum Legii

Data publikacji: 2021-10-12
Autor: Bartosz Zasławski
Autor zdjęć: Paweł Feliciak
W Muzeum Legii odbyło się spotkanie autorskie poświęcone książce "Mistrz". O jej bohaterze, Tadeuszu "Teddy'm" Pietrzykowskim, bokserze Legii, opowiedziała jego córka, Eleonora Szafran.

Bokser, więzień, żołnierz, nauczyciel, mąż, ojciec, przyjaciel – Tadeusz Pietrzykowski miał wiele ról i wiele twarzy, ale przez całe życie kierował się wartościami, jakich nauczył się w ringu m.in. w warszawksiej Legii pod okiem legendarnego Feliksa Stamma. O jego historii, na której zaważył pobyt w obozach koncentracyjnych w czasie II wojny światowej, opowiedziała pani Eleonora, która zebrała wspomnienia byłego pięściarza Legii i w poniedziałkowy wieczór podzieliła się również osobistymi przeżyciami. Co wzruszające, w dniu spotkania poznała swojego bratanka, Pawła, który również pojawił się przy Łazienkowskiej 3.

 

Każdy uczestnik miał okazję porozmawiać z autorką i otrzymać dedykację. Dziękujemy wszystkim zainteresowanym za przybycie.

Zdjęcie

Legia Warszawa jest również partnerem flimu „Mistrz”, który powstał równolegle z książką i zebrał pozytywne recenzje krytyków. Do tej pory zgromadził w kinach ponad 165 tysięcy widzów.

 

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO