Hołd dla Trenera Tysiąclecia. Mural Kazimierza Górskiego

Data publikacji: 2021-11-09
Autor: Bartosz Zasławski
Autor zdjęć: Wiktor Bołba
9 listopada na bloku przy ul. Madalińskiego, gdzie mieszkał Kazimierz Górski, uroczyście odsłonięto mural z jego wizerunkiem. Legię Warszawa, ukochany klub legendarnego szkoleniowca, reprezentował kustosz Muzeum Legii Wiktor Bołba.

Na uroczystości byli obecni m.in. wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska, burmistrz Mokotowa Rafał Miastowski, Orły Górskiego (m.in. Władysławe Żmuda) oraz rodzina trenera, wnuczka Berenika oraz syn Dariusz Górski, którzy dokonali symbolicznego odsłonięcia muralu.

Legia Warszawa wspólnie z Fundacją Kazimierza Górskiego celebruje 100. rocznicę urodzin Trenera Tysiąclecia. W ramach współpracy w Muzeum Legii przygotowano okolicznościową wystawę z pamiątkami po wybitnym szkoleniowcu Wojskowych i reprezentacji Polski oraz specjalny proporzec meczowy. Podczas jednego z meczów klub zaprezentował na telebimach galerię zdjęć z okresu pracy Kazimierza Górskiego na Łazienkowskiej. Przedstawiciele klubu uczestniczyli również w oficjalnych uroczystościach upamiętniających tę niezwykle zasłużoną dla polskiego i światowego futbolu postać.