ŚWIĘTO ŁAZIENKOWSKIEJ - TAK OBCHODZILIŚMY DZIEŃ DZIECKA!

ŚWIĘTO ŁAZIENKOWSKIEJ - TAK OBCHODZILIŚMY DZIEŃ DZIECKA!
Data publikacji: 2018-06-04
Autor: Jakub Mieżejewski (legia.com)
Autor zdjęć: Janusz Partyka, Mateusz Kostrzewa, Jacek Prondzynski
W sobotę, 2 czerwca, na Stadionie Legii odbyło się Święto Łazienkowskiej, impreza, której nie zapomnimy na długo. Podczas wielkiego pikniku rodzinnego nie brakowało atrakcji dla wszystkich uczestników, a zabawa była naprawdę znakomita.

Organizatorami Święta Łazienkowskiej były Legia Warszawa, Fundacja Legii oraz Legia Soccer Schools. Piknik reklamowany jako obchody Dnia Dziecka był prawdziwym świętem dla najmłodszych. Wkrótce po rozpoczęciu imprezy nad Łazienkowską pojawiło się słońce i jasne stało się, że nic nie może przeszkodzić w dobrej zabawie. Z każdą kolejną godziną nasz stadion odwiedzała coraz większa rzesza rodzin, aż w końcu, w okolicy południa cała promenada na Trybunie Wschodniej wypełniła się ludźmi.

 

 

Na uczestników imprezy od wczesnych godzin porannych czekały przeróżne atrakcje sportowe, edukacyjne oraz rozrywkowe. Dzieciaki miały okazję spróbować swoich sił w siatkówce, koszykówce, boksie oraz innych sportach, dzięki stoiskom przygotowanym przez sekcje naszego klubu. Wielką popularnością cieszyły się zwłaszcza punkty koszykarskiej oraz bokserskiej Legii, w których można było potrenować rzuty osobiste czy przymierzyć pięściarskie rękawice.

 

 

Nie zabrakło również licznych atrakcji pozasportowych, takich jak: malowanie twarzy, rozdawanie wiatraczków oraz balonów. Przecież nic nie raduje bardziej jak szczęśliwe, dziecięce buzie umalowane w barwach Legii Warszawa. Dzień Dziecka na Stadionie Legii to przede wszystkim zabawa, ale według zasady o łączeniu „przyjemnego z pożytecznym” obecne były również animacje edukacyjne. Największe wrażenie na najmłodszych robił żyroskop, do którego można było wejść i obracać się ze sporą prędkością. Dzieci miały również szansę poznać podstawy techniki i inżynierii za pomocą tłumaczenia konstrukcji prostych maszyn.

 

 

Długo można byłoby wymieniać przeróżne atrakcje, którymi wypełnione było Święto Łazienkowskiej. W skyboksie kibice mieli okazję opowiedzieć o swoich wspomnieniach związanych z Legią, można było się również dowiedzieć ogólnych zasad dotyczących bezpieczeństwa nad wodą. Na sektorze rodzinnym prowadzone były również animacje, które dostępne są na każdym meczu Legii, m.in. bramka celnościowa lub wizyta w domu klubowej maskotki – Misia Kazka. Ten dzień był również jedyną szansą, by zwiedzić autokar mistrzów Polski.

 

 

Godziny poranne stały pod znakiem oczekiwania na pierwszy punkt kulminacyjny imprezy, czyli uroczyste przekazanie karetki dla Centrum Zdrowia Dziecka. Kilkanaście miesięcy temu grupa „Dobrzy Ludzie – kibice Legii dzieciom” przy wsparciu Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa zainicjowała zbiórkę na nową karetkę dla Centrum Zdrowia Dziecka. Do akcji dołączyła również Fundacja Legii. Dzięki wspólnej determinacji udało się zrealizować cel, a jej zwieńczeniem było przekazanie karetki podczas dzisiejszego Święta Łazienkowskiej.

 

 

– Razem możemy więcej i szybciej. Ta akcja pokazała, że jesteśmy jedną, wielką legijną rodziną, i kiedy jest taka akcja można nas na liczyć. Myślę, że niejedno możemy dokonać razem i tego nam wszystkim życzyć – powiedziała prezes Fundacji Legii, Anna Mioduska. Od siebie kilka słów dodali również przedstawiciele „Dobrych Ludzi – kibice Legii dzieciom” oraz Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa.        – Dziękujemy wam za każdą złotówkę,kupioną gadżet-cegiełkę czy anonimową wpłatę na specjalne karetkowe konto. Dziękujemy wam za zainteresowanie całą akcją, bo to dawało nam motywację do dalszego działania. Dziękujemy, że możemy na was liczyć. Drodzy kibice, brawo my! – powiedziała reprezentantka „Dobrych Ludzi – kibice Legii dzieciom”. Chwilę po oficjalnym wstępie doszło do odsłonięcia karetki i przekazania kluczyków do auta przedstawicielce CZD. Później wszyscy odśpiewali „Sen o Warszawie”, a w niebo uniosły się balony.

 

 

Główny punkt imprezy zakończył się o 13:30, natomiast dobra zabawa nie chyliła się ku końcowi. W godzinach obiadowych uczestnicy mieli okazję posilić się na festiwalu foodtrucków organizowanym przez firmę „Żarcie na Kółkach”. Coś dla siebie znalazł chyba każdy obecny na pikniku, gdyż obecne było meksykańskie jedzenie, amerykańskie burgery czy owoce morza. Jako że każdy dobry obiad należy zakończyć deserem, idealnym rozwiązaniem były lody, które przynosiły ulgę w ten gorący czerwcowy dzień.

 

 

Święto Łazienkowskiej było również okazją, by spotkać byłych legionistów, a także gwiazdy sportu oraz muzyki będące fanami Legii. Na scenie głównej odbyło się spotkanie z Markiem Saganowskim oraz Tomaszem Kiełbowiczem. Pamiętający ich występy z boiska bez trudu rozpoznali obu zawodników, gdyż ci nie zmienili się od czasów gry z „eLką” na piersi. Kiedy obaj wspominali czasy występów w Legii, to z równym zainteresowaniem ich opowieści słuchali również ojcowie, którzy przybyli z pociechami. Oprócz radości na ich twarzach można było również zauważyć wyraźną nutkę sentymentu za dawnymi czasami. Później na scenie pojawił się inny legionista z krwi i kości Andrzej Fonfara. Pięściarz, który za dwa tygodnie wystąpi na Warsaw Boxing Night na oddalonym o kilkadziesiąt metrzów Torwarze, opowiadał o uprawianym przez siebie sporcie oraz miłości do naszego klubu.

 

 

O godz. 15 rozpoczął się natomiast koncert Pablopavo i Ludzików. Wokalista jest zagorzałym kibicem Legii, jak sam wspominał, zawsze marzył, by wystąpić na Stadionie Legii. Choć nie znalazł się na murawie, to po części mu się to udało, zwłaszcza, że wystąpił przed bardzo wymagającą publicznością.

 

 

Jeśli teren wokół stadionu Legii zarezerwowany był dla wszystkich świętujących, to murawa należała tylko do dzieci trenujących w Legia Soccer Schools, które  przez cały dzień trenowały na płycie głównej murawy Legii. Dla wielu dzieciaków wyjście na boisku, na którym na co dzień trenują ich idole, było spełnieniem marzeń i znalazło to odzwierciedlenie w ich poczynaniach. Choć trening był pokazowy, to 4000 dzieciaków z różnych stron Polski ćwiczyło z pełną ambicją i zaangażowaniem, zwłaszcza, że z trybun oklaskiwała ich rodzina oraz najbliżsi. Każdy z uczestników otrzymał również specjalny dyplom.

 

 

Inną, stricte piłkarską atrakcją był finał Akademii Klasy Ekstra, czyli akcji organizowanej przez Fundację Ekstraklasy we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Mini-boiska rozstawione przez organizatorów były miejscem prawdziwych bojów, w których nie było miejsca na odpuszczanie rywalowi. Młodym piłkarzom nie przeszkadzała również upalna pogoda.

 

 

Tak jak mistrzowie Polski zwieńczyli długi sezon siódmym dubletem w historii, tak uczestnicy Święta Łazienkowskiej mogli zakończyć pełen wrażeń dzień fotografią z Pucharem Polski oraz trofeum za mistrzostwo. Na Trybunie Wschodniej zostało wyznaczone specjalne miejsce, w którym stały oba trofea. Inną aktywnością, która cieszyła się równie wielką popularnością była loteria fantowa. Nie mogło być inaczej, skoro każdy z losów był wygrany, a dochód z akcji zostanie przeznaczony na akcje społeczne Fundacji Legii.

 

 

Wielki piknik skończył się o godz. 18., ale wspomnienia z niego zostaną w pamięci wszystkich na długo. Piękna pogoda, moc atrakcji, promocja sportowego stylu życia, a także przekazanie karetki dla Centrum Zdrowia Dziecka – dzisiaj na Ł3 nie zabrakło niczego. Widząc tłumy uśmiechniętych dzieci doskonale bawiące się na Stadionie Legii, idealnym podsumowaniem wydają się być słowa Anny Mioduskiej, o tym, że „wszyscy jesteśmy jedną, wielką legijną rodziną”. W sobotę na Święcie Łazienkowskiej na pewno tak było. Do zobaczenia za rok!

 

 

Organizatorów wydarzenia wsparli: Ekstraklasa S.A., Bakalland, Budlex Sp. z o.o, Grupa Adamed, ZPC Bałtyk, Ele Taxi, DoubleTree by Hilton, Pepsi, Multikino, Grycan, OEX Business Service oraz TM Flota. Bardzo dziękujemy!

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO