ŚWIĘTO ŁAZIENKOWSKIEJ - SPĘDŹ DZIEŃ DZIECKA NA LEGII!

ŚWIĘTO ŁAZIENKOWSKIEJ - SPĘDŹ DZIEŃ DZIECKA NA LEGII!
Data publikacji: 2018-05-12
Autor: Legia Warszawa
Autor zdjęć: Jacek Prondzynski
W sobotę, 2 czerwca, zapraszamy na Święto Łazienkowskiej, wielki piknik rodzinny organizowany przez Legię Warszawa, Fundację Legii oraz Fundację Legia Soccer Schools. Dla uczestników pełnej radości, uśmiechu i zabawy imprezy na stadionie Legii będzie przygotowana moc atrakcji. Tego dnia będzie miał miejsce również uroczysty trening zawodniczek i zawodników z Legia Soccer Schools na płycie głównej stadionu oraz oficjalne przekazanie karetki pogotowia dla Instytutu „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka”.

Święto Łazienkowskiej, wielka rodzinna impreza otwarta dla wszystkich zainteresowanych, odbędzie się 2 czerwca na terenie stadionu Legii. Od godzin porannych uczestnicy skorzystają z niezliczonych aktywności sportowych, kulturalnych i edukacyjnych. Wielką atrakcją będzie możliwość zrobienia zdjęcia z trofeum wywalczonym przez zawodników Legii w tym sezonie.

 

Podczas treningów Akademii Klasy Ekstra, akcji organizatora rozgrywek Ekstraklasy S.A., na chłopców i dziewczynki będą czekać piłkarskie gry, zabawy, ćwiczenia sprawnościowe i konkursy. Dzieci sprawdzą siłę swojego strzału na bramkę, refleks oraz przejdą piłkarski tor z przeszkodami.

Na sektorze rodzinnym prowadzone będą animacje, które można spotkać na każdym meczu Legii, m.in. malowanie buziek, bramka celnościowa lub wizyta w domu klubowej maskotki – Misia Kazka. Goście będą mogli także wziąć udział w przystępnych warsztatach dot. bezpieczeństwa nad wodą prowadzonych przez firmę Kliwer. Inne gry i zabawy oraz scena będą się znajdować na promenadach i przedpolu Trybuny Wschodniej.

 

 

Kolejną z atrakcji będzie charytatywna loteria fantowa odbywająca się pod hasłem Fundacji Legii „Gotowi do Pomocy”, która trwać będzie przez cały dzień. Do wygrania będą m.in.: weekend w hotelu Narvil, wyjazd na obóz Legia Soccer Schools dla dziecka i rodzica, płyty Kasi Kowalskiej i Sławka Uniatowskiego, kosze słodyczy od firmy Bakalland, vouchery na mecze Legii oraz vouchery do wykorzystania w FanStore Legia, oficjalnym sklepie klubu. Cały dochód zostanie przeznaczony na projekty społeczne Fundacji Legii.

Na trybunach stadionu swoje stanowiska zaprezentują sekcje stołecznego klubu, m.in. koszykówka, judo, tenis, wioślarstwo i siatkówka. Dodatkowo, stoiska z animacjami będą wystawiać fundacje i stowarzyszenia, z którymi na co dzień współpracuje Fundacja Legii. W Skyboksie, przeszklonym budynku w południowo-zachodnim narożniku stadionu, zlokalizowana będzie strefa edukacyjna przygotowana w oparciu o programy Fundacji Legii we współpracy z Fundacją Katalyst Education i Katalyst Engineering.

 

 

Punkt kulminacyjny imprezy nastąpi popołudniu, kiedy pomalowana w barwy klubu karetka pogotowia zostanie oficjalnie przekazana Instytutowi „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”. Specjalistycznie wyposażony pojazd został zakupiony głównie dzięki wielkiej akcji Fundacji Legii, inicjatorów zbiórki na ten cel – grupy „Dobrzy Ludzie – kibice Legii dzieciom” oraz Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa – #WszyscyDoWioseł 2017.

Tego dnia na płycie głównej odbędą się również uroczyste treningi dzieci z ponad 100 szkółek piłkarskich Legia Soccer Schools z całej Polski. W treningach będzie uczestniczyć ponad 4 tys. młodych legionistów w wieku od 3 do 14 lat pod okiem ponad 80 trenerów.

 

Dla uczestników pikniku przygotowano specjalną strefę foodtrucków we współpracy z firmą „Żarcie na Kółkach”.

Organizatorów wydarzenia wspierają: Ekstraklasa S.A., Bakalland, Budlex Sp. z o.o., Grupa Adamed, ZPC Bałtyk, Ele Taxi, DoubleTree by Hilton, Pepsi, Multikino, Grycan, OEX Business Service oraz TM Flota.

Więcej informacji wkrótce na legia.com i gotowidopomocy.pl. Zapraszamy!

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO