ODWIEDŹ LEGIĘ W NOC MUZEÓW!

ODWIEDŹ LEGIĘ W NOC MUZEÓW!
Data publikacji: 2018-05-18
Autor: legia.com
Autor zdjęć: Janusz Partyka, Jacek Prondzynski
W sobotę 19 maja, w godzinach 19:00-1:00, w stolicy odbędzie się kolejna Noc Muzeów. Już dziś zapraszamy wszystkich warszawiaków do odwiedzenia legijnej placówki przy ulicy Łazienkowskiej 3. W ramach cyklicznej imprezy Muzeum Legii udostępni wiele nowych ekspozycji, w tym najliczniejszą w Polsce kolekcję pamiątek po Kazimierzu Deynie.

Wielką atrakcją dla uczestników będą okolicznościowe gabloty poświęcone Wielkiemu Legioniście, w których znajdą się m.in. ostatnia meczowa koszulka „Kaki”, a także bluza od dresu ze spotkania reprezentacji Polski z Portugalią, w którym to Deyna strzelił gola bezpośrednio z rzutu rożnego, za co śląska publiczność „nagrodziła” go… przeciągłymi gwizdami. W legijnej placówce będzie można obejrzeć wiele nowych ekspozycji tematycznych związanych z najlepszym klubem w Polsce. Pamiątki i eksponaty dotyczą zarówno drużyny piłkarskiej, jaki i pozostałych sekcji Legii Warszawa.

 

 

Zwiedzający w czasie Nocy Muzeów przy Łazienkowskiej otrzymają foldery i plakaty, a tym, którzy będą chcieli pogłębić historyczną wiedzę o naszym klubie, swoją pomocą służyć będą przewodnicy.

 

 

Wszystkich serdecznie zapraszamy na Ł3 już w najbliższą sobotę, 19 maja, o godz. 19!

 

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO