Maturzyści z programu „Korki z Legią” na egzaminie dojrzałości

Maturzyści z programu „Korki z Legią” na egzaminie dojrzałości
Data publikacji: 2018-05-10
Autor:
Autor zdjęć: Jacek Prondzyński
Blisko 70 uczniów warszawskich szkół średnich, którzy od października przygotowywali się do matury dzięki trzeciej edycji programu Fundacji Legii „Korki z Legią”, przystępuje obecnie do jednego z najważniejszych egzaminów w swoim życiu.

Pół roku przygotowań, cotygodniowe zajęcia pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli, wiele cennych wskazówek i inspiracji. Podczas cotygodniowych, bezpłatnych lekcji organizowanych przez Fundację Legii obecni maturzyści poznawali najważniejsze zagadnienia z języka polskiego i matematyki, jak również praktyczne sposoby zdawania egzaminu, który zdecyduje o ich dalszej drodze.

„Dzięki tym zajęciom moja matura poszła znakomicie. Z niecierpliwością czekam jeszcze na wyniki, ale jestem pewna, że będą dobre albo bardzo dobre. Wiele zawdzięczam „Korkom”. To był bardzo owocny czas” – mówi uczestniczka zajęć Ania Pinczuk. „Matematyka – myślę, że 50 / 60 proc., język polski – liczę nawet na ponad 70 proc.” – szacuje swoje wyniki Kamil Khazal.

Dwusemestralny program Fundacji Legii, który odbywał się w trzech placówkach na terenie Warszawy, skierowany był dla młodzieży potrzebującej dodatkowego wsparcia naukowego. „Sukces naszych maturzystów będzie dla nas najbardziej wartościową nagrodą. Lepsza edukacja to lepsza przyszłość. Legia i nauka – wiemy, że można to łączyć” – mówi koordynator programu, Paweł Aleksandrowicz.

Trzecia edycja programu „Korki z Legią” była realizowana przy wsparciu finansowym Fundacji OSHEE.

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO