Rozpoczynamy Rowerowy Maj 2018

Rozpoczynamy Rowerowy Maj 2018
Data publikacji: 2018-05-07
Autor: www.zdm.waw.pl
Autor zdjęć:
W poniedziałek, 7 maja - w 30 miastach na terenie kraju - wystartowała kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii „Rowerowy Maj”. W Warszawie weźmie w niej udział blisko 60 tys. uczniów ze 112 stołecznych szkół. Fundacja Legii po raz trzeci została partnerem inicjatywy promującej zdrowy i aktywny tryb życia.

To będzie trzeci Rowerowy Maj w stolicy. Podczas pierwszej edycji, w 2016 r. rywalizowało 55 szkół i 33 tys. uczniów. W 2017 r. akcja objęła 83 szkoły i 43 tys. uczniów. A w tym roku w rywalizacji i zabawie weźmie udział aż 112 szkół, publicznych i niepublicznych, 33 z nich po raz pierwszy (łącznie 60 tys. uczniów z ponad 3 tys. klas). W każdej szkole nad przebiegiem kampanii czuwają nauczyciele koordynatorzy.

– Zachęcamy do aktywności na świeżym powietrzu i korzystania ze środków transportu poruszanych siłą mięśni oraz posiadających kółka. Na lekcje – oprócz rowerów można też dojechać na hulajnodze, rolkach lub deskorolce – dodaje Łukasz Puchalski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

Rowerowy Maj to ogólnopolska kampania społeczno-edukacyjna, promująca zdrowy styl życia oraz zrównoważoną mobilność wśród dzieci, ich rodziców i nauczycieli. Tegoroczna odsłona rozpoczęła się 7 maja i potrwa do końca miesiąca. Akcję poprzedziły warsztaty w szkołach, uczestnicy dowiedzieli się na nich m.in. jak bezpiecznie poruszać się po drodze, prawidłowo zapiąć rower do stojaka i dlaczego warto być aktywnym. Za każdy dojazd do szkoły uczeń otrzyma dwie naklejki – jedną z nich przyklei na plakacie klasowym, a drugą w swoim dzienniczku. Im więcej przejazdów, tym bardziej atrakcyjne nagrody indywidualne i grupowe.

Jedną z nagród, przygotowanych przez Fundację Legii dla najaktywniejszych uczestników kampanii „Rowerowy Maj”, które zgromadziły najwięcej naklejek, jest zaproszenie na stadion przy Łazienkowskiej 3, połączone ze zwiedzaniem szatni i muzeum. Dla pozstałych, aktywnych uczniów przygotowaliśmy możliwość przyjścia za darmo na mecz Legii Warszawa w okresie wakacyjnym (lipiec − sierpień). Natomiast we wrześniu piłkarz naszego klubu przyjedzie w odwiedziny do najbardziej aktywnej klasy. Jednak udział w kampanii to przede wszystkim świetna zabawa, zwiększająca samodzielność dzieci, pozwalająca im na poprawę kondycji i nabranie dobrych nawyków transportowych.

Podsumowanie akcji i wręczenie nagród już 9 czerwca. Ulicami Warszawy przejedzie wtedy parada rowerowa, będzie też piknik przy Parku Fontann.

 

Przebieg akcji można śledzić tutaj. Zapraszamy do zabawy!

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO