Święto Łazienkowskiej czyli legijny dzień dziecka za nami!

Święto Łazienkowskiej czyli legijny dzień dziecka za nami!
Data publikacji: 2019-06-04
Autor: Fundacja Legii, Legia.com
Autor zdjęć: Janusz Partyka, Jacek Prondzynski
Tysiące uczestników wzięło udział w Dniu Dziecka na Legii. Na odwiedzających stadion przy Ł3 w Święto Łazienkowskiej czekało mnóstwo atrakcji. Zarówno najmłodsi, jak i ci starsi, na nudę narzekać nie mogli!

Wielki piknik rodzinny organizowany przez Legię Warszawa, Fundację Legii oraz Fundację Legia Soccer Schools wystartował w sobotę o godz. 8:30. Właśnie wtedy rozpoczął się pierwszy trening Legia Soccer Schools na głównej murawie. Zajęcia najmłodszych adeptów szkółek piłkarskich 14-krotnego mistrza Polski na boisku, na którym na co dzień swoje mecze rozgrywają zawodnicy pierwszego zespołu, odbywały się przez cały dzień. Przyszli piłkarze oraz piłkarki byli żywiołowo wspomagani dopingiem przez wszystkie zgromadzone na trybunach osoby. „Raz, dwa, trzy… LEGIA!” – skandowali wspólnie.

 

 

Od godzin porannych wszyscy uczestnicy Święta Łazienkowskiej mogli skorzystać z niezliczonych aktywności sportowych, kulturalnych i edukacyjnych. Na promenadzie przed wejściem na Trybunę Wschodnią, swoje stanowiska przygotowały m.in. Instytut Matki i Dziecka oraz Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju i Pomocy Q Zmianom – partnerzy Fundacji Legii. Przy wejściu można było spotkać także stoiska naszych kibiców – Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa, grupy Dobrzy Ludzie – kibice Legii dzieciom oraz Stowarzyszenia Kibiców Niepełnosprawnych – Niepełnosprawni Fanatycy.

 

 

W dużym białym namiocie czekała na gości charytatywna loteria fantowa organizowana przez Fundację, odbywająca się pod hasłem „Pomagam z sercem”. Do wygrania było mnóstwo klubowych gadżetów m.in. takich jak piórniki, kalendarze, plecaki, breloki, bidony. Łącznie dzięki Państwa zainteresowaniu udało się zebrać ponad 24 tysiące złotych – za co serdecznie dziękujemy! Wszystkie środki pozyskane z loterii zostaną przekazane na wyjazdy wakacyjne dla podopiecznych świetlic środowiskowych i beneficjentów działań Fundacji.

 

 

W dalszej części można było spotkać legijne sekcje i każdy zainteresowany mógł dowiedzieć się więcej o ich funkcjonowaniu, a także spróbować swoich sił w danej dyscyplinie. Swoje animacje sportowe przygotowała także Ekstraklasa, strefa Frugo, Matplaneta, Żagle Warszawskie, Toyota, Hula Kula. Specjalne wyzwania sportowe zapewniła sieć gabinetów podologicznych Satin, która oficjalnie dba o stopy naszych piłkarzy.

 

 

W tzw. Eko strefie, po raz pierwszy zaprezentowane zostały nowe samochody Legii Warszawa, które we współpracy z partnerem motoryzacyjnym klubu – marką Toyota, zostały w specjalny sposób oznakowane. Co najważniejsze są to samochody hybrydowe, czyli bardziej przyjazne środowisku.  Podczas samego wydarzenia, odwiedzili nas: Pani Anna Mucha – podinspektor w Biurze Gospodarki Odpadami Komunalnymi, Pan  Dominik Kołodziejczyk z Biura Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej – Przedstawicielem Miasta Stołecznego Warszawy oraz dr inz. Andrzejem Szalkiem – doradcą Zarządu Toyota Motor Poland, którzy opowiadali jak wspólnie możemy działać dla dobra naszego środowiska i planety.

 

 

Przez cały dzień na scenie prowadzone były różne animacje: rozgrzewka z królikiem Stopkiem, rozmowy o obchodach roku Kazimierza Deyny, o sekcjach Legii Warszawa, występy artystyczne zespołów młodzieżowych – Hope4Street oraz Prink Girls, działających przy placówkach, z którymi współpracuje na co dzień Fundacja.

 

 

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się – jak zawsze – autokar pierwszego zespołu Legii, który robił ogromne wrażenie nie tylko na dzieciach, ale również na ich rodzicach.

Na górnej promenadzie można było spotkać kolejne sekcje sportowe Legii: Futsal, rugby, judo, tenis, siatkówka. Niedaleko, bo w Skyboksie , znalazła się strefa edukacyjna przygotowana przez Fundację Legii oraz jej partnera Fundację Katalyst Education. Na uczestników czekały zagadki edukacyjne, oparte na projektach realizowanych przez Fundację (Lekcje z Legią), strzelanie do bramki za pomocą lasera oraz specjalnie zaproszone na ten dzień roboty, którymi można było samodzielnie sterować.

 

Atrakcje czekały także na ternie zielonym. Uczestnicy mogli zajrzeć do foodtrucków, dmuchańców, atrakcji przygotowany przez Bank PKO BP oraz pozostałych partnerów.

 

 

Wszystkim serdecznie dziękujemy, za to, że zdecydowali się spędzić Dzień Dziecka razem z nami i całą legijną rodziną. Do zobaczenia za rok! 🙂

Galeria zdjęć – http://legia.com/galeria/dzien-dziecka-na-legii/319401

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO