Samodzielni, młodzi Legioniści, czyli jak wyglądały zajęcia z Akademii Samodzielności

Samodzielni, młodzi Legioniści, czyli jak wyglądały zajęcia z Akademii Samodzielności
Data publikacji: 2016-09-06
Autor:
Autor zdjęć:
Przez dwa miesiące wakacji na terenie Stadionu Miejskiego Legii Warszawa przy ul. Łazienkowskiej 3, w ramach akcji „Lato w mieście”, Akademia Samodzielności przy współpracy z Fundacją Legii, przeprowadziła cykl warsztatów dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Celem zajęć było:

  • dostarczenie dzieciom niezbędnej wiedzy, która przygotuje je na otaczające zagrożenia, zarówno w sferze relacji interpersonalnych, jak i zagrożeń zewnętrznych,
  • zwiększenie poczucia samodzielności w wykonywaniu prostych czynności dnia codziennego oraz radzenia sobie w sytuacjach potencjalnie stresowych dla dziecka,
  • wzmocnienie w dziecku poczucia pewności siebie wynikającej z posiadanej wiedzy,
  • nauczenie współpracy w grupie – także w sytuacjach zagrożenia.

Szkolenia miały charakter cykliczny i składały się z 5 dwugodzinnych modułów tematycznych prowadzonych w godzinach 10.00 – 12.00 w każdy wtorek, środę i czwartek w grupach 15 osobowych.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. W okresie 11.07-31.08 w warsztatach wzięło udział 80 dzieci. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się m.in.:

  • jak zachować się w sytuacji napadu przez psa, burzy czy alarmu w szkole,
  • jak przygotować się do wycieczki – co warto wiedzieć przed wyruszeniem w podróż, co zapakować do plecaka,
  • jak zachowywać się na wycieczce – jak skutecznie ochronić organizm przed wycieńczeniem,
  • jak udzielać pierwszej pomocy,
  • jak zbudować szałas oraz rozpalić ognisko.

„Z informacji przekazanych od rodziców wynika, iż z ich punktu widzenia najbardziej przydatne okazały się zajęcia związane z bezpieczeństwem dzieci (zwłaszcza w kontekście relacji z obcymi-dorosłymi). Natomiast jeśli chodzi o dzieci – to zajęcia związane z budową szałasu, rozpalaniem ogniska oraz samodzielnym wykonywaniu kanapek cieszyły się największym powodzeniem” –    powiedział Przemysław Jakóbczyk , właściciel Akademii Samodzielności.

Uczestnicy przez okres trwania warsztatów wykazywali się ogromnym zaangażowaniem i chęcią nauki. Mamy nadzieję, że dzięki zdobytej wiedzy wspólnie przyczyniliśmy się do wzmocnienia w nich poczucia pewności siebie oraz samodzielności.

 

„Podobają Ci się nasze działania? Przekaż 1% podatku na Fundację Legii. Wspólnie bądźmy #GotowiDoPomocy”!

Jak przekazać 1% na Fundację Legii?

To proste. Wypełniając rozliczenie podatkowe PIT wystarczy wpisać w odpowiednim miejscu nr KRS naszej Fundacji: 0000312389. Przygotowaliśmy dla Was także ułatwienie – kreator rozliczeń, który automatycznie uzupełni pole 1% danymi Fundacji. Korzystając z kreatora rozliczeń decydujesz się wesprzeć Fundację Legii.
Dostępne są dwie wersje kreatora rozliczeń w wersji online button_2_200x135px
lub w wersji instalacyjnej button_1_200x135px

#GotowiDoPomocy

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO