DZIECIAKI W KUCHNI, CZYLI LEGIJNE ROBIENIE PRZETWORÓW

DZIECIAKI W KUCHNI, CZYLI LEGIJNE ROBIENIE PRZETWORÓW
Data publikacji: 2016-09-02
Autor:
Autor zdjęć:
Fundacja Legii nie zwalnia tempa. Po stworzeniu całorocznego zieleńca na skwerku przed blokiem na ul. Chrzanowskiego 13, tym razem dzieciaki ze Stowarzyszenia „Wspólne Podwórko” wspólnie z seniorkami ze Stowarzyszenia „Seniorit” i przyjaciółmi z Fundacji Legii zmierzyły się z dżemami, konfiturami i marmoladami.

Koniec wakacji to czas, kiedy nasze mamy i babcie spędzały godziny w kuchni przygotowując przetwory na zimę. W poniedziałkowe przedpołudnie podopieczni „Wspólnego Podwórka” miały niecodzienną okazję poznać tajemnice przepisu na najlepsze malinowe, pomarańczowo-imbirowe czy brzoskwiniowe dżemy i konfitury. Dzieciaki egzamin z mycia, obierania, krojenia, gotowania, mieszania, słodzenia, gotowania, mieszania … i tak wkoło, zdaniem seniorek zdały celująco. Co ważne, wszystkie receptury znalazły się w wykonanej własnoręcznie książce kucharskiej. Na pewno przydadzą się za rok. Pierwsza degustacja przetworów już za tydzień. To wtedy w świetlicy na Chrzanowskiego 13 odbędą się warsztaty z pieczenia chleba.

– Dzięki projektowi „Zróbmy razem lepsze miasto” po raz kolejny mieliśmy możliwość zintegrowania osób z różnych pokoleń. Z naszego punktu widzenia, wymiana doświadczeń na linii dzieci – seniorzy jest bezcenna. Chcemy, żeby na każdym tego typu spotkaniu dzieciaki poznawały i uczyły się przydatnych umiejętności. To dzięki nim nasze miasto z dnia na dzień będzie stawać się coraz lepszym – podkreśla Magdalena Pelczyńska-Korzun, dyrektor wykonawczy Fundacji Legii.

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO