POWSTAŁ OGRÓDEK Z E(L)KĄ W TLE

POWSTAŁ OGRÓDEK Z E(L)KĄ W TLE
Data publikacji: 2016-09-01
Autor:
Autor zdjęć:
Pracowity koniec wakacji w Fundacji Legii. W piątek, 26 sierpnia, wspólnie z podopiecznymi Stowarzyszenia „Wspólne Podwórko” upiększyliśmy mikro fragment Warszawy. Na skwerze przed blokiem na ul. Chrzanowskiego 13 wyrósł całoroczny ogród.

Upał nie pokrzyżował ogrodniczych planów dzieciaków i opiekunów ze „Wspólnego Podwórka”, a także zespołu Fundacji Legii. Efektem kilku godzin pracy w – dosłownie – pocie czoła jest magiczny kwiatowy zieleniec. Ogród, który zaprojektowała i czuwała nad jego wykonaniem Kasia Molska z Architektury Krajobrazu, podzielony jest na cztery części. W każdej z nich rosną rośliny zaadoptowane do innej pory roku. Sercem ogrodu jest kwiatowe… serce z e(L)ką. Prace nad zieleńcem spotkały się z ogromnie ciepłym przyjęciem ze strony sąsiadów i przechodniów. I trudno się temu dziwić. Dzięki pomysłowi, pracy małych i dużych rąk i wsparciu osób, które znają się na ogrodach, ulica Chrzanowskiego została ozdobiona pięknym i najbardziej leginym ogrodem w Warszawie.

Akcja została zorganizowana w ramach projektu „Zróbmy razem lepsze miasto”, którego celem jest pokazanie, że każdy z nas, nieważne ile ma lat, gdzie mieszka i czym się zajmuje może być częścią społeczności zmieniającą naszą Warszawę.

 

„Podobają Ci się nasze działania? Przekaż 1% podatku na Fundację Legii. Wspólnie bądźmy #GotowiDoPomocy”!

Jak przekazać 1% na Fundację Legii?

To proste. Wypełniając rozliczenie podatkowe PIT wystarczy wpisać w odpowiednim miejscu nr KRS naszej Fundacji: 0000312389. Przygotowaliśmy dla Was także ułatwienie – kreator rozliczeń, który automatycznie uzupełni pole 1% danymi Fundacji. Korzystając z kreatora rozliczeń decydujesz się wesprzeć Fundację Legii.
Dostępne są dwie wersje kreatora rozliczeń w wersji online button_2_200x135px
lub w wersji instalacyjnej button_1_200x135px

#GotowiDoPomocy

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO