Fundacja Legii - Odwiedziny u Michała Kłysa

Fundacja Legii - Odwiedziny u Michała Kłysa
Data publikacji: 2016-08-09
Autor: Magdalena Woźnicka
Autor zdjęć:
08.08.2016 Fundacja Legii razem z Kubą Rzeźniczakiem oraz Łukaszem Broziem na zaproszenie Super Expressu odwiedziła Michała Kłysa.

Michał przebywa obecnie w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym w Warszawie jednak jeszcze kilka lat temu prowadził normalne życie, co więcej był bardzo dobrze zapowiadającym się młociarzem. Niestety w wieku 17 lat, podczas jednego z treningów uległ poważnemu wypadkowi, został trafiony młotem w skroń. Przez 7 miesięcy był w śpiączce, a po wybudzeniu jego życie całkowicie się zmieniło. Michał porusza się teraz na wózku inwalidzkim, nie jest w stanie sam funkcjonować. Wszystko rozumie jednak trudno jest mu wypowiadać pojedyncze słowa. Mimo ciężkiej sytuacji Michał dzielnie walczy, a uśmiech nigdy nie schodzi z jego twarzy.  Przez cały czas jest z nim jego tata, jak również grono przyjaciół ze szkoły, którzy dają mu ogromne wsparcie. Michał kontaktuje się z nimi wskazując litery na kartce.

Z wielką radością Michał przywitał również naszych zawodników, którzy wręczyli mu szalik z podpisami całej drużyny Legii Warszawa.

Zawodnicy porozmawiali z tatą Michała jak również z samym Michałem.

Mamy nadzieję,  że z każdym dniem Michał będzie odzyskiwał sprawność fizyczną jak i umysłową. Liczymy na to, że niedługo razem z kibicami będzie dopingował naszą drużynę w walce o Mistrzostwo Polski jak i podczas meczów Ligi Mistrzów!

Jeśli ktoś z Was chciałby wesprzeć Michała w tej trudnej walce, poniżej zamieszczamy nr konta, na który możecie przekazać darowizny.

Zebrane środki zostaną w całości przeznaczone na rehabilitację Michała oraz pozwolą jego tacie zapewnić niezbędną opiekę dla syna.

Fundacja Kamili Skolimowskiej w Warszawie:

06 1240 1040 1111 0010 3703 5537 (Pekao SA) z dopiskiem: dla Michała Kłysa

Pamiętajcie, każdy dzień jest dobry na to, by zacząć pomagać innym!

 

„Podobają Ci się nasze działania? Przekaż 1% podatku na Fundację Legii. Wspólnie bądźmy #GotowiDoPomocy”!

Jak przekazać 1% na Fundację Legii?

To proste. Wypełniając rozliczenie podatkowe PIT wystarczy wpisać w odpowiednim miejscu nr KRS naszej Fundacji: 0000312389. Przygotowaliśmy dla Was także ułatwienie – kreator rozliczeń, który automatycznie uzupełni pole 1% danymi Fundacji. Korzystając z kreatora rozliczeń decydujesz się wesprzeć Fundację Legii.
Dostępne są dwie wersje kreatora rozliczeń w wersji online button_2_200x135px
lub w wersji instalacyjnej button_1_200x135px

#GotowiDoPomocy

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO