Mundial przy Łazienkowskiej, czyli IV Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka!

Mundial przy Łazienkowskiej, czyli IV Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka!
Data publikacji: 2016-07-26
Autor: Magdalena Woźnicka
Autor zdjęć:
W dniach 23-24 lipca na Stadionie Miejskim Legii Warszawa, miało miejsce niecodzienne, piłkarskie wydarzenie. 26 drużyn z całego świata przyjechało na Łazienkowską 3, by zawalczyć o najważniejszy tytuł – tytuł Mistrza Świata.

Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka to największy turniej piłkarski dla wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych. Każda edycja tej imprezy, z roku na rok przyciąga coraz więcej drużyn. W tym roku lista uczestników zapełniła się niemal natychmiast po ogłoszeniu rekrutacji. Co więcej, na liście 26 drużyn, znalazły się zespoły z takich krajów jak Japonia, Jordania czy Pakistan, a nasz kraj reprezentowały dwie drużyny. Ostatecznie zwyciężyła drużyna Rosji, która w rzutach karnych pokonała drużynę z Francji. To był naprawdę niesamowity mecz, mecz na miarę finału. My również mieliśmy okazję do świętowania, gdyż trzecie miejsce zajęła reprezentacja Polski, pokonując drużynę z Węgier. Poziom tegorocznych rozgrywek był naprawdę imponujący. „Wszyscy pokazują, że nieważne jest skąd się pochodzi, jaki się ma kolor skóry, ważny jest szacunek do siebie i wspólna radość z gry. Na tych Mistrzostwach graliście wspaniałą piłkę na profesjonalnym poziomie. Poziom meczów był bardzo wyrównany, a reakcje kibiców na stadionie wskazywały, że graliście wielki futbol” – mówi Andrzej Lisek pomysłodawca Mistrzostw. Drugiego dnia turnieju, na znak zakończenia piłkarskiego święta, Fundacja Legii razem Fundacją „Nadzieja na Mundial” zaprosiła wszystkich uczestników oraz kibiców na wielki tort na Stulecie Legii, który ważył ponad pół tony.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Dziękujemy Wam, że na każdym kroku pokazujecie, że warto dążyć do spełniania marzeń, a dzięki ciężkiej pracy można osiągnąć każdy, nawet najtrudniejszy cel.

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO