Fundacja Legii partnerem 3. edycji Festiwalu Filmowego Kino Dzieci – zapraszamy na seanse we wrześniu!

Fundacja Legii partnerem 3. edycji Festiwalu Filmowego Kino Dzieci – zapraszamy na seanse we wrześniu!
Data publikacji: 2016-09-09
Autor: Karolina Kalinowska
Autor zdjęć:
Już po raz drugi Fundacja Legii i Stowarzyszenie Nowe Horyzonty zaprasza młodych i najmłodszych (od 4 do 12 lat) do udziału w filmowej przygodzie, tym razem pod hasłem „Małe i duże filmowe podróże”. Festiwal odbywa się między 17 a 25 września w 27 miastach w Polsce, w tym w Warszawie.

Po raz trzeci Kino Dzieci zabiera widzów w filmową podróż. Festiwal zawita do czterech warszawskich kin, w których czekać będą wyjątkowe filmy i towarzyszące im atrakcje.

Zanim festiwal zacznie się na dobre, w weekend 10-11.09, zapraszamy wszystkich na filmowe śniadania w kilkunastu kawiarniach Warszawy i Wrocławia. A już tydzień później oficjalnie rozpocznie się Kino Dzieci – dziewięciodniowa przygoda z filmem. Otworzy ją koncert Jerza Igora – ulubionego zespołu wszystkich, którzy choć raz usłyszeli utwory z „Małej płyty”. Zespół w poszerzonym składzie – na scenie pojawi się sekstet – zagra na żywo muzykę do krótkich metraży.

 

KINO DZIECI GRA Z LEGIĄ

Kino Dzieci i Fundacja Legii zapraszają na spotkania ze sportowcami. W Kinotece i Multikinach na Targówku i Ursynowie, po seansach o przygodach bohaterów, którzy stawiają czoła ogromnym, niekoniecznie sportowym wyzwaniom, będzie można spotkać  gwiazdy sportu. Porozmawiamy z nimi o obejrzanych filmach, przyjaźni, fair play oraz oczywiście o sporcie. A już w pierwszą festiwalową niedzielę 18 września zapraszamy na wielki rodzinny piknik sportowy w samym sercu Warszawy – pod Kinoteką i w jej wnętrzu! Kino Dzieci, Fundacja Legii i Dom Spotkań z Historią zapraszają na międzypokoleniową zabawę pełną atrakcji – zarówno sportowych, jak i historycznych. Będzie można dowiedzieć się co nieco o sportowej historii stolicy – w co i gdzie grano, a także czy była tu gdzieś skocznia narciarska. Piknik to też niecodzienna okazja aby poćwiczyć pod okiem trenerów sekcji sportowych Legii – judo, piłki nożnej, koszykówki. Każdy znajdzie coś dla siebie! Będzie też można zaczytać się w Przewodniku po mikrosportach.  Znajdziecie w nim opisy dyscyplin, które można uprawiać prawie wszędzie – skakanka, bule, gra w klasy, a wszystko to z ilustracjami Natalii Hetmerowej.

Więcej szczegółów na stronie www.kinodzieci.pl oraz https://www.facebook.com/kinodzieci/.

 

KINO DZIECI GRA Z LEGIĄ, CZYLI FILMY, SPOTKANIA ZE SPORTOWCAMI I WSPARCIE DZIAŁAŃ FUNDACJI LEGII

18.09, godz. 10.30, Kinoteka, Kacper i Emma na safari, 4+, 79′

18.09, godz. 13.30, Kinoteka, Sumo i Szermierz, 9+, 54′

24.09, godz. 12.15, Multikino Ursynów, Syn Winnetou, 9+, 90′

25.09, godz. 12.15, Multikino Targówek, Syn Winnetou, 9+, 90′

Zapraszamy również na rodzinny piknik sportowy 18.09, w godz. 12.00 – 16.00 w Kinotece.

Skorzystaj ze zniżki na seanse w ramach akcji i wesprzyj działania Fundacji Legii. Cena biletu dla jednej osoby to 10 zł. Środki pozyskane ze sprzedaży biletów zostaną przekazane na projekty społeczne Fundacji Legii, przede wszystkim na zajęcia z języka angielskiego dla dzieci z praskich świetlic środowiskowych. Aby zarezerwować bilet ze zniżką wypełnij formularz:

https://docs.google.com/a/nowehoryzonty.pl/forms/d/e/1FAIpQLScz2FnFcycQdzvZAQjaRYsESUavheFM-UUiMekVL6A3jRY5Tg/viewform?fbzx=22689358833905590004

Uwaga! Czekaj na mailowe potwierdzenie rezerwacji biletu ze zniżką od Festiwalu Kino Dzieci. Bilety w cenie 10 zł będą sprzedawane w kasach Kinoteki oraz Multikin Ursynów i Targówek na podstawie listy imiennej. Bilety należy kupić do 30 min. przed seansem.

 

PROGRAM FESTIWALOWY

A w samym programie festiwalowym znajdziecie sekcję konkursową – osiem pełnych metraży, spośród których wybrany zostanie w głosowaniu publiczności ten najlepszy i otrzyma nagrodę Kwiatu Paproci. W sekcji filmów francuskich będzie można obejrzeć animacje – zarówno klasykę, jak i filmy współczesne – krótkie metraże ze słynnego studia animacji Folimage i pełne metraże, które zdobyły w ostatnim czasie uznanie na wielu festiwalach.

 

Jeśli komuś marzy się naprawdę daleka wyprawa, zapraszamy do Japonii. Organizatorzy przygotowali dla publiczności zestaw filmów studia Ghibli. Spotkacie znanego na całym świecie, pokrytego futrem niesa­mowitego sąsiada – Totoro i wielu, wielu innych bohaterów animacji mistrza Miyazakiego. Będzie można poznać także kulturę kraju kwitnącej wiśni podczas spotkań z tradycyjną muzyką japońską, warsztatów kaligrafii i lekcji języka japońskiego.
Podróżować będzie można również w sekcji krótkich metraży. Blisko dwadzieścia filmów z całego świata weźmie udział w kolejnym konkursie. Tym razem widzowie będą mogli głosować na ulubionego bohatera filmu krótkiego.

 

Wrócimy też do poprzedniej edycji festiwalu. W sekcji Panorama przypomniane zostaną te filmy, które w ubiegłym roku zdobyły nagrody jury i największe uznanie publiczności.

Jak co roku na gości oczekują warsztaty plastyczne, seanse z muzyką na żywo, spotkania z gośćmi i konkursy. Mamy nadzieję, że spośród filmów i wydarzeń towarzyszących każdy z Was znajdzie coś dla siebie.

 

Komplet informacji znajdą Państwo na stronie internetowej oraz na Facebooku Festiwalu.

Więcej informacji: http://kinodzieci.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/kinodzieci/

 

Zapraszamy do zapoznania się ze spotami promującym Kino Dzieci

https://www.youtube.com/playlist?list=PLLgpkL7JMA05MKTkoQNwqXO79QR090yWF

 

Do zobaczenia na Festiwalu!

KD LEGIA 2016 1024 x 596

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO