Rusza Ogólnopolska Kampania Społeczna #17milionów

Rusza Ogólnopolska Kampania Społeczna #17milionów
Data publikacji: 2019-10-01
Autor: Fundacja Legii / Fundacja Kolorowy Świat
Autor zdjęć:
Już dziś rozpoczyna się Ogólnopolska Kampania Społeczna #17milionów, która trwać będzie przez cały październik. Kampanię aktywnie wspierają piłkarze i Fundacja Legii Warszawa.

Od 2015 roku, corocznie w październiku Fundacja Kolorowy Świat zajmująca się na co dzień specjalistyczną opieką dzieci z MPD realizuje Ogólnopolską Kampanię Społeczną #17milionów mającą na celu zwiększanie świadomości polskiego społeczeństwa na temat mózgowego porażenia dziecięcego.  Fundacja Legii razem z klubem oraz zawodnikami również dołącza się do akcji #17milionów

Z roku na rok w kampanię społeczną #17milionów angażuje się coraz więcej osób prywatnych, instytucji oraz znanych osób publicznych (sportowców, muzyków, aktorów, szefów kuchni czy dziennikarzy). Tegoroczną edycję kampanii aktywnie wspierają także piłkarze Legii Warszawa, angażując się nie tylko do informowania swych kibiców o celu kampanii, ale również przekazując na licytację koszulkę klubową z podpisami swych zawodników.

Każda osoba może przyłączyć się do kampanii #17milionów i wesprzeć ją w indywidualny sposób, a więcej informacji o Kampanii i sposobach zaangażowania się dostępnych na: www.17milionow.pl  Można na przykład dołączyć do trwającego przez cały październik wyzwania sportowego #17milionówMetrów pokonać dowolny dystans (biegnąc, idąc czy jeżdżąc na rowerze lub rolkach), dodać go do wyzwania #17milionówMetrów na Endomondo lub zarejestrować w dowolnej aplikacji sportowej i opublikować w swych media społecznościowych koniecznie z #17milionówMetrów. Dzięki temu Fundacja Kolorowy Świat będzie mogła sumować pokonywane metry, aby osiągnąć zamierzony cel – 17 milionów metrów.
Można również odwiedzać restauracje biorące udział w październikowym wyzwaniu #17milionówGroszy i przekazujące swój dochód na rehabilitację dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, aby w ten sposób wesprzeć kampanię #17milionów.

Ponadto podobnie jak w latach ubiegłych, w geście solidarności z osobami dotkniętymi MPD, 06.10.2019 o godz. 19.00 w całej Polsce na zielono podświetli się kilkadziesiąt zabytkowych obiektów i budynków użyteczności publicznej (od Szczecina, Gdańska, Białegostoku po Poznań, Wrocław, Kraków) oraz setki profili społecznościowych osób prywatnych, instytucji i  znanych osób publicznych.  Dołączcie do nas, zmieńcie swą profilówkę na kolor zielony i okażcie swą solidarność z osobami cierpiącymi na mózgowe porażenie dziecięce.

 

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO