ROWEROWY START W WARSZAWIE JUŻ 22 KWIETNIA

ROWEROWY START W WARSZAWIE JUŻ 22 KWIETNIA
Data publikacji: 2017-04-10
Autor: www.zdm.waw.pl, http://rowery.um.warszawa.pl
Autor zdjęć:
Rowerem można jeździć po mieście praktycznie przez cały rok. Tych, którzy jeszcze nie przekonali się do tego środka transportu, będziemy zachęcać do przesiadki podczas "Rowerowego Maja". Na początek zapraszamy na „Rowerowy Start” – organizowany Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie oraz Warszawską Masą Krytyczną. Fundacja Legii po raz drugi jest partnerem akcji.

ZDM kontynuuje w tym roku kampanię Rowerowy Maj, która powstała cztery lata temu w Gdańsku. Jest ona znakomitą okazją do edukowania najmłodszych przez zabawę, dostarczania radości i pokazywania dobrych manier na drodze. Przez cały maj uczniowie z 83 warszawskich szkół podstawowych będą dojeżdżali do szkoły w aktywny sposób. Dlatego też zachęcamy wszystkie dzieci do uczestnictwa w przejeździe i pikniku. Będzie to znakomita okazja do przejechania się po raz pierwszy głównymi ulicami stolicy na rowerze. Podczas przejazdu drogi zostaną zamknięte i będą dostępne wyłącznie dla rowerzystów. Przejazd rozpocznie się o godzinie 12 na Placu Zamkowym, planowo potrwa ok 2 godzin, do pokonania będzie około 11 kilometrów (trasa przejazdu na dole).

Po przejechaniu trasy, na uczestników będzie czekał piknik rowerowy przy Parku Fontann. Na miejscu wystawią się partnerzy kampanii Rowerowy Maj i ECC (Europejskiej Rywalizacji Rowerowej), w której Warszawa wystartuje po raz kolejny. ECC jest największą europejską rywalizacją rowerową, w której biorą udział mieszkańcy miast. Celem rywalizacji jest promocja roweru, jako zdrowego środka transportu oraz popularyzacja jazdy na rowerze. Pod uwagę będą brane przejazdy zarejestrowane w aplikacji Naviki w okresie od 1 do 31 maja, w których rower zastępuje inny środek transportu, czyli najczęściej podróże z domu do pracy lub szkoły, po zakupy, do kina, teatru itp.

Podczas pikniku, w namiocie ZDM dla pierwszych 500 osób, które zarejestrują się w aplikacji Naviki i dołączą do teamu Warszawa, przekazana zostaną pakiety startowe, zawierające rowerowe gadżety ZDM oraz partnerów i sponsorów. Fundacja Legii przygotowała specjalne odblaski dodawane do pakietów startowych.

Harmonogram wydarzenia:

11:30 – 12:00 – zbiórka na Pl. Zamkowym
12:00 – start przejazdu ulicami Warszawy
14:00 – dojazd pod Park Fontann
17:00 – zakończenie pikniku

Trasa przejazdu:
Plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Rondo de Gaulle’a, Aleje Jerozolimskie, wiadukt i most Poniatowskiego, rondo Waszyngtona, aleja Zieleniecka, Targowa, Aleja Solidarności, most Śląsko-Dąbrowski, plac Bankowy, Leszno, Okopowa, Stawki, Muranowska, Konwiktorska, Sanguszki, Rybaki

Link do mapy interaktywnej: http://www.traseo.pl/trasa/rowerowy-start

Zapraszamy!

 

„Podobają Ci się nasze działania? Przekaż 1% podatku na Fundację Legii. Wspólnie bądźmy #GotowiDoPomocy”!

Jak przekazać 1% na Fundację Legii?

To proste. Wypełniając rozliczenie podatkowe PIT wystarczy wpisać w odpowiednim miejscu nr KRS naszej Fundacji: 0000312389. Przygotowaliśmy dla Was także ułatwienie – kreator rozliczeń, który automatycznie uzupełni pole 1% danymi Fundacji. Korzystając z kreatora rozliczeń decydujesz się wesprzeć Fundację Legii.
Dostępne są dwie wersje kreatora rozliczeń w wersji online button_2_200x135px
lub w wersji instalacyjnej button_1_200x135px

#GotowiDoPomocy

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO