Rondo Sedlaczka zakwitnie w barwach Legii

Rondo Sedlaczka zakwitnie w barwach Legii
Data publikacji: 2019-06-14
Autor: Fundacja Legii
Autor zdjęć: Jacek Prondzyński
12 czerwca, po raz kolejny na rondzie Stanisława Sedlaczka (u zbiegu ul. Rozbrat i Myśliwieckiej) pojawiła się kompozycja kwiatów w barwach klubu Legii Warszawa. Wszystko dzięki wspólnej inicjatywie Miasta Stołecznego Warszawa i Fundacji Legii. Dwa trójkątne kwietniki zdobi teraz blisko sześć tysięcy kwiatów.

Na skrzyżowaniu pojawiły się białe i czerwone begonie oraz krąglatki – ozdobne rośliny o zielonych liściach, które tworzą 145 m2 dywanu kwiatowego.Po raz kolejny kwietniki przy rondzie Stanisława Sedlaczka cieszą oko legijnymi barwami.

We wspólnym sadzeniu, w środowe popołudnie, udział wzięła Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy i Anna Mioduska, prezes Fundacji Legii wraz z zespołem fundacji. Pomagały im również dzieci z Ogniska Muranów, działającego w ramach Centrum Wspierania Rodzin Rodzinna Warszawa, a także zawodnicy Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa rocznika 2005 wraz z trenerami.

Kwietnik w barwach Legii Warszawa, po raz pierwszy został założony w 2016 r. z okazji obchodów 100-lecia klubu. Inicjatywa to efekt współpracy m.st. Warszawy i Fundacji Legii.

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO