Przekaż 1% na Fundację Legii

Przekaż 1% na Fundację Legii
Data publikacji: 2021-02-15
Autor:
Autor zdjęć:
Fundacja Legii każdego dnia wspiera osoby znajdujące się w potrzebie, szczególnie dzieci i młodzież, a w ramach akcji #GotowiDoPomocy także najbardziej potrzebujących warszawskich seniorów. Dzięki Tobie możemy więcej. Wystarczy, że przekażesz 1% swojego podatku na działania Fundacji Legii, a my gwarantujemy, że wszystkie otrzymane środki zostaną wykorzystane na pomoc potrzebującym.

Przy rozliczaniu PIT wystarczy wpisać w odpowiednią rubrykę nr KRS: 0000312389. Ten gest nic nie kosztuje, a może być dla wielu potrzebujących szansą na lepsze życie.

 

Fundacja Legii od kilku lat prowadzi szereg programów pomocowych, skierowanych przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Rok 2020 był wyjątkowy, bo pandemia sprawiła, że w najtrudniejszej sytuacji, bezpośrednio zagrażającej ich życiu, znaleźli się seniorzy. Dlatego w kwietniu uruchomiliśmy akcję #GotowiDoPomocy, która była największą i najbardziej kompleksową akcją pomocową dla osób starszych w Warszawie i województwie mazowieckim. W jej trakcie sfinansowaliśmy i dostarczyliśmy warszawskim seniorom ponad 44 tysiące posiłków. Obecnie pod opieką Fundacji Legii znajduje się grupa najbardziej potrzebujących, samotnych warszawskich seniorów, którym zapewniamy ciepłe posiłki, pomoc w codziennych sprawach czy wsparcie mentalne poprzez rozmowę.

 

Cały czas kluczowymi adresatami działań Fundacji Legii pozostają dzieci i młodzież, które dzięki projektom współfinansowanym przez wpływy z 1% otrzymują szansę na lepszy start w dorosłość. Przez cały rok pomagamy świetlicom środowiskowym, placówkom opiekuńczym i domom dziecka, przygotowując wyprawki szkolne, prezenty świąteczne czy współfinansując posiłki. Dzięki udziale w szóstej edycji programu „Korki z Legią” grupa maturzystów mających poważne problemy rodzinne i wychowawcze z powodzeniem przygotowała się do zdania egzaminu dojrzałości, a uczestnicy  zajęć naszej szkoły językowej mieli możliwość dodatkowej nauki języka angielskiego. Nieustannie pomagamy w zbiórkach na leczenie, rehabilitację czy zakup sprzętu medycznego udzielając pomocy indywidualnej beneficjentom z całego kraju.

 

Przekazanie 1% podatku pozwoli nam nie tylko na kontynuowanie tych wszystkich działań, ale również umożliwi poszerzenie grupy naszych podopiecznych o tych, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują. Twoje wsparcie w postaci przekazania 1% może być dla wielu potrzebujących szansą na lepsze życie.

 

Fundacja Legii jest organizacją pożytku publicznego działającą przy klubie Legia Warszawa. Jej  misją jest udzielanie wsparcia, niesienie nadziei oraz budowanie wspólnoty, aby pomóc słabszym i potrzebującym podnieść się, uwierzyć w siebie i zwyciężać. Nasza pomoc jest skierowana do dzieci i młodzieży, seniorów, osób chorych, niepełnosprawnych oraz zagrożonych wykluczeniem. Fundacja działa na terenie całej Polski, szczególnie kierując swoje działania do społeczności warszawskiej i Legii.

 

Całkowity dochód z pozyskania 1% jest przeznaczany na realizację celów statutowych Fundacji Legii.

 

NUMER KRS FUNDACJI LEGII: 0000312389

W JAKI SPOSÓB PRZEKAZAĆ 1% PODATKU NA FUNDACJĘ LEGII? 

 

Sposób 1. – ONLINE przez stronę pitax.pl

W celu przekazania Swojego 1% podatku na Fundację Legii, możesz skorzystać ze specjalnie przygotowanego formularza online. Wystarczy wejść na stronę: https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000312389/  i wybrać jedną z dwóch możliwości. Po kliknięciu opcji „Rozlicz PIT online” możesz wybrać formularz, który chcesz rozliczyć lub skorzystać z inteligentnego kreatora, który przeprowadzi Cię przez wypełnianie odpowiednich pól w formularzu. Po uzupełnieniu wszystkich informacji, aplikacja automatycznie wyliczy wszystkie wartości. W punkcie „Przekaż 1%” zobaczysz informacje o Fundacji Legii.


Zaznaczając pole „Wyrażam zgodę na przekazanie organizacji pożytku publicznego mojego imienia, nazwiska, adresu wraz z informacją o kwocie 1% podatku.”, umożliwisz nam przesłanie imiennych podziękowań za wsparcie Fundacji Legii!
Po zatwierdzeniu kolejnych okienek otrzymasz wypełniony wniosek PIT, gotowy do wydrukowania lub wysłania online do Urzędu Skarbowego.

Wypełnij swój PIT już teraz:

Twój darmowy PIT rozliczysz online w PITax.pl
dzięki współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

 

Sposób 2. – ONLINE przez stronę e-urzędu

Jak informuje Ministerstwo Finansów, zeznania podatkowe zostaną udostępnione w serwisie podatki.gov.pl już 15 lutego 2021. Znajdą się tam informacje od pracodawcy, dane z ubiegłorocznych zeznań, takie jak numer rachunku bankowego, ulga na dzieci czy dane organizacji pożytku publicznego (OPP).

Usługa Twój e-PIT automatycznie wskazuje tę organizację pożytku publicznego (OPP), która w ubiegłym roku otrzymała od Ciebie 1% podatku. Wskazuje też cel szczegółowy i automatycznie zaznacza zgodę na przekazanie wybranej OPP informacji o 1%, według informacji z ubiegłego roku. Dane można edytować. Jeśli podatnik nie zmieni nic w swoje deklaracji do 30 kwietnia, oznacza to że akceptuje umieszczone tam dane.

Likwidacja obowiązku rozliczania się nie oznacza, że podatnik nie może tego zrobić – np. chce skorzystać z ulg, przyjrzeć się swojemu rozliczeniu, czy właśnie świadomie i aktywnie przekazać 1%. O tym jak złożyć e-PIT można przeczytać na oficjalnej stronie Ministerstwa: https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/ .

 

Sposób 3. – TRADYCYJNIE

Wypełniając rozliczenie podatkowe PIT w tradycyjny sposób, w polu „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)” należy wpisać numer KRS naszej Fundacji: 0000312389 oraz wyliczoną kwotę.

W polu „Informacje uzupełniające” istnieje możliwość wyrażenia zgody na przekazanie nam swoich danych, wykorzystamy to do imiennego podziękowania Ci za wsparcie Fundacji Legii!
Ostatnim krokiem jest wysłanie formularza do odpowiedniego Urzędu Skarbowego.

 

Sposób 4. – TRADYCYJNIE na przygotowanym przez nas formularzu z wpisanym numerek KRS FUNDACJI LEGII

Pobierz odpowiedni formularz PIT w formie PDF z wpisanym już numerem KRS Fundacji Legii i rozlicz się w swoim Urzędzie Skarbowym.

PIT 28

PIT 36

PIT 37

PIT 38

PIT 39

PIT 28S

PIT 36L

PIT 36LS

PIT 36S

PIT CFC

PIT OP

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO