Warto pomagać. Fundacja Legii spotkała się z piłkarzami

Data publikacji: 2021-02-19
Autor:
To już tradycja. Podczas corocznego spotkania z zawodnikami i członkami sztabu pierwszego zespołu Fundacja Legii zaprezentowała swoją charytatywną i społeczną działalność oraz pokazała, jak ważne jest w tym dziele wsparcie drużyny.

Zespół oraz sztab na czele z trenerem Czesławem Michniewiczem obejrzeli prezentację prezes Fundacji Anny Mioduskiej i jej przedstawicieli. – Przy każdym dużym europejskim klubie działa fundacja, której bardzo ważnymi ambasadorami są zawodnicy. Ich zaangażowanie zwiększa skalę pomocy i buduje pozytywne relacje z kibicami – mówiła pani prezes.

Fundacja Legii pomaga świetlicom środowiskowym i placówkom opiekuńczym przygotowując wyprawki szkolne, prezenty świąteczne czy współfinansując posiłki. Dla mającej poważne problemy rodzinne i wychowawcze młodzieży przygotowano program „Korki z Legią”, dzięki któremu grupa maturzystów  z powodzeniem przygotowuje się do egzaminu dojrzałości, a uczestnicy zajęć szkoły językowej otrzymują możliwość dodatkowej nauki języka angielskiego. Podczas czterech edycji #WszyscyDoWioseł zebrano środki na zakup ergometrów dla niepełnosprawnych dzieci, karetki dla Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”, wyposażenia medycznego dla Fundacji Hospicjum Onkologicznego św. Krzysztofa oraz specjalistycznych łożek dla Instytutu Matki i Dziecka. W czasie pandemii arcyważnym projektem jest projekt dla warszawskich seniorów #GotowiDoPomocy, podczas której wolontariusze dostarczyli już ponad 44 tysiące posiłków. Fundacja Legii wspiera również nieustannie podopiecznych Stowarzyszenia Kibiców Niepełnosprawnych „Niepełnosprawni Fanatycy” oraz – wraz z firmą adidas – juniorską sekcję Legia AMP Futbol, m.in. poprzez współfinansowanie wyjazdów sportowych.

Zawodników poruszyły przedstawione historie. Nie mamy wątpliwości, że dla legionistów fundacyjna eLka w sercu tu znak wyjątkowy.

Przekaż 1% podatku na Fundację Legii

Wpisz numer KRS: 0000312389