''PAZDEK'' Z WIZYTĄ W SOS WIOSKACH DZIECIĘCYCH

''PAZDEK'' Z WIZYTĄ W SOS WIOSKACH DZIECIĘCYCH
Data publikacji: 2017-03-23
Autor: Kuba Goliński, Kacper Ruszczak
Autor zdjęć: Kuba Goliński
Michał Pazdan został ambasadorem SOS Wiosek Dziecięcych i odwiedził w Siedlcach Brajana - chłopca, który wysłał do niego list z prośbą o pokazanie kilku piłkarskich sztuczek.

SOS Wioski Dziecięce to osiedla 12-14 domów. W każdym domu mieszka Rodzina SOS, którą tworzą Rodzice SOS (małżeństwo lub osoba samotna) oraz 6-8 powierzonych ich opiece dzieci, którymi nie mogli opiekować się rodzice biologiczni. Najczęściej wychowują się w nich liczne rodzeństwa.

W jednej z takich Wiosek – w Siedlcach – mieszka Brajan, wielki kibic Michała Pazdana. Chłopiec wysłał do naszego piłkarza list, w którym poprosił legionistę o pokazanie kilku piłkarskich tricków. I właśnie po tym liście rozpoczęła się współpraca „Pazdka” z SOS Wioskami Dziecięcymi. Michał został ich ambasadorem.

Legionista odwiedził także Brajana, jego „mamę” i rodzeństwo w Siedlcach. Został miło ugoszczony w domu młodego kibica, a potem zagrał mecz ze wszystkimi chętnymi dziećmi z Wioski. Do całej akcji włączyła się także Fundacja Legii, która chce uświadamiać kibiców w kwestii problemów dzieci wychowujących się bez rodziców.

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO