ADRIAN! NIE PODDAWAJ SIĘ!

ADRIAN! NIE PODDAWAJ SIĘ!
Data publikacji: 2017-03-21
Autor: Iza Kruk
Autor zdjęć: Jacek Prondzynski
Wiele mieliśmy ostatnio powodów do składania życzeń i gratulacji. Wśród nich znalazł się jeden bardzo wyjątkowy. Michał Kucharczyk, który sam w poniedziałek skończył 26 lat, postanowił zrobić niespodziankę innemu solenizantowi. Odwiedziliśmy jednego z naszych kibiców, Adriana, który w następnym tygodniu będzie obchodził swoje 23. urodziny.

O Adrianie dowiedzieliśmy się od jego taty, pana Pawła Bieczysko, który chcąc spełnić marzenie syna, skontaktował się z Fundacją Legii. Adrian od kilkunastu lat choruje na nieuleczalną, rzadką chorobę genetyczną: neurofibromatozę typu 2. Powoduje ona guzy na nerwach w centralnym układzie nerwowym. Skutkiem powstawania guzów w głowie była między innymi powolna utrata słuchu, który legionista całkowicie utracił dwa lata temu. Choroba na tym nie poprzestała i w zeszłym roku zabrała mu wzrok. Nie oszczędziła też kręgosłupa, Adrian przeszedł już trzy operacje usuwania guzów w odcinku szyjnym, porusza się na wózku inwalidzkim, cały czas wymaga rehabilitacji na najwyższym poziomie.

Miłość do Legii widać na każdym kroku. Plakaty, pamiątki, ubrania, zdjęcia. Na jednym z nich uśmiechnięte rodzeństwo na ostatnim meczu Adriana przy  Łazienkowskiej, w lutym 2012 roku, kiedy Legia rywalizowała w 1/16 finału Ligi Europy ze Sportingiem Lizbona. Ola, siostra Adriana, pomimo tego, że założyła już własną rodzinę, cały czas wspiera rodziców i brata. I dzieli z nim swoją legijną pasję, którą zaszczepił w nich dumny tata. Wszyscy na bieżąco relacjonują mu każde wydarzenie związane z klubem.

Adrian mówi, ale żeby najbliżsi mogli się z nim komunikować, musieli nauczyć się alfabetu Lorma. Na nasze pytanie, na czym polega ta forma komunikacji, tata pokazał nam kartkę papieru  z odrysowaną dłonią, na której zapisane były litery. Poprzez dotyk, stawianie punktów i rysowaniu linii na dłoni  jest to jedna z najszybszych metod rozmowy z osobą głuchoniemą. Najpierw w komunikacji pomagała nam siostra i tata, potem Michał sam podjął się tego wyzwania, wywołując szczery uśmiech na twarzy chłopaka.

Spotkania z takimi ludźmi dają nam niezwykłą motywację do jeszcze cięższej pracy. Pomimo wszelkich przeciwności losu, starają się nie rezygnować ze swoich pasji. Sam Michał przyznał, że rozmowa z Adrianem była jednym z najlepszych urodzinowych prezentów, jakie mógł sobie wymarzyć. Legia potrzebuje tak wyjątkowych kibiców, a teraz Adrian potrzebuje pomocy legionistów. Najważniejszym celem jego rodziny jest teraz próba przywrócenia wrażeń słuchowych. Istnieje taka możliwość przez wszczepienie implantu pniowego w ośrodku w Kajetanach, ale aby umieścić implant, trzeba usunąć z głowy Adriana jeden z guzów.

Adrian potrzebuje nie tylko wsparcia finansowego, ale i mentalnego. Zaczynamy walkę o Adriana i zachęcamy innych, by przyłączyli się do niej również. Każdy, kto chce dołożyć swoją cegiełkę, może skorzystać z danych poniżej.

#CałaLegiaZawszeRazem

Dane kontaktowe: [email protected]

Konta Adriana w Fundacji Zdążyć z Pomocą:

– dla wpłat gotówkowych – Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” 01-685 Warszawa, ul. Łomiańska 5
Alior Bank 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 z dopiskiem „darowizna na leczenie i rehabilitację Adrian Bieczysko „4088”

 

„Podobają Ci się nasze działania? Przekaż 1% podatku na Fundację Legii. Wspólnie bądźmy #GotowiDoPomocy”!

Jak przekazać 1% na Fundację Legii?

To proste. Wypełniając rozliczenie podatkowe PIT wystarczy wpisać w odpowiednim miejscu nr KRS naszej Fundacji: 0000312389. Przygotowaliśmy dla Was także ułatwienie – kreator rozliczeń, który automatycznie uzupełni pole 1% danymi Fundacji. Korzystając z kreatora rozliczeń decydujesz się wesprzeć Fundację Legii.
Dostępne są dwie wersje kreatora rozliczeń w wersji online button_2_200x135px
lub w wersji instalacyjnej button_1_200x135px

#GotowiDoPomocy

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO