„Jestem nakręcona na naukę” – Korki z Legią na ostatniej prostej przed maturą.

„Jestem nakręcona na naukę” – Korki z Legią na ostatniej prostej przed maturą.
Data publikacji: 2017-03-17
Autor: Fundacja Legii
Autor zdjęć:
Kibicujemy nie tylko drużynie Legii Warszawa w obronieniu tytułu Mistrza Polski, ale też ponad 80 uczestnikom „Korków z Legią” w jak najlepszym zdaniu egzaminu maturalnego.

Program „Korki z Legią” trwa od listopada 2016 roku, o czym pisaliśmy tutaj. Zajęcia z języka polskiego i matematyki obywają się od poniedziałku do czwartku i cieszą się wysoką frekwencją.

Frekwencja i uczestnictwo młodzieży w zajęciach to zasługa ich wysokiej motywacji, jak i nauczycielek, które potrafią stworzyć odpowiednią atmosferę.  „Jestem nakręcona na naukę” to słowa Magdy, która dodaje: „Korki z Legią pomogły mi osiągnąć znacznie większą motywację”.

Z kolei Kinga o swoim uczestnictwie mówi tak: „Chciałam uzupełnić wiedzę i czuję, ze mam jej teraz o wiele więcej.”

Cel programu i pracy zarówno organizatorów jak i nauczycielek opisał Cezary: „Idąc na korki myślałem o tym, żeby się czegoś nauczyć, bez myśli, że mam szansę zdać maturę. Odkąd chodzę na Korki, mam zapał do nauki i czuję, że teraz mam szansę zdać najlepiej, jak się da.”

Poza motywacją przedstawiamy również zainteresowania naszych uczestników, których niedawno odwiedziliśmy podczas zajęć z matematyki i języka polskiego. Ciekawostką jest olbrzymia różnorodność zainteresowań, którymi również się z nami podzielili. Spośród  rozmaitych hobby warto pokazać takie jak: tworzenie gier komputerowych, aktorstwo teatralne, komponowanie muzyki, nauka wizażu, kulinaria. Życzymy, aby po zdanej maturze iść drogą własnych zainteresowań i przekuwać je w rozwój umiejętności przyszłą aktywność w życiu zawodowym.

W drugiej połowie marca uczniowie zostali też zaproszeni na zwiedzanie Stadionu Miejskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, aby w ten sposób, poza wizytami na meczach, poznać historię  i miejsce, które ich wspiera.

 

„Podobają Ci się nasze działania? Przekaż 1% podatku na Fundację Legii. Wspólnie bądźmy #GotowiDoPomocy”!

Jak przekazać 1% na Fundację Legii?

To proste. Wypełniając rozliczenie podatkowe PIT wystarczy wpisać w odpowiednim miejscu nr KRS naszej Fundacji: 0000312389. Przygotowaliśmy dla Was także ułatwienie – kreator rozliczeń, który automatycznie uzupełni pole 1% danymi Fundacji. Korzystając z kreatora rozliczeń decydujesz się wesprzeć Fundację Legii.
Dostępne są dwie wersje kreatora rozliczeń w wersji online button_2_200x135px
lub w wersji instalacyjnej button_1_200x135px

#GotowiDoPomocy

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO