#OSTATNIAPROSTA ZBIÓRKI NA KARETKĘ DLA CENTRUM ZDROWIA DZIECKA

#OSTATNIAPROSTA ZBIÓRKI NA KARETKĘ DLA CENTRUM ZDROWIA DZIECKA
Data publikacji: 2017-12-19
Autor: legia.com
Autor zdjęć:
Po zebraniu prawie 300 tys. zł, brakuje już tylko 52 tys. zł aby zakończyć zbiórkę na zakup karetki pogotowia dla Instytutu „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka”, we wspólnej akcji Fundacji Legii, Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa i grupy „Dobrzy Ludzie - kibice Legii dzieciom”. W związku z tym organizatorzy rozpoczynają trzeci etap akcji pod hasłem „Ostatnia prosta”.
Na portalu www.pomagam.zrzutka.pl wystartowała w zorganizowana specjalnie w tym celu zbiórka, której celem jest zebranie brakującej kwoty do końca bieżącego roku.

 

TU MOŻNA WSPOMÓC AKCJĘ ZBIÓRKI

 

W dotychczasowych dwóch etapach akcji udało się zgromadzić 298 tys. zł. Najpierw grupa „Dobrzy Ludzie – kibice Legii dzieciom”, która zainicjowała zbiórkę #karetkadlaCZD, samodzielnie zgromadziła ponad 95 tys. zł. Następnie do akcji dołączyła Fundacja Legii, która zdecydowała, że na zakup karetki przeznaczy środki zebrane podczas tegorocznej edycji  inicjatywy #WszyscyDoWioseł 2017. Do wspólnej akcji włączyło się także Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa. Dzięki realizowanym wspólnie działaniom udało się zgromadzić dodatkowe 202 tys. zł i bardzo znacząco zbliżyć do realizacji celu.

„Kibice jak zwykle pokazali, że mają ogromne serce i zawsze są gotowi do pomocy. Ogromne podziękowania należą się też naszym partnerom, sponsorom i wielu osobom prywatnym, które wsparły akcję Wszyscy do Wioseł, sprawiając, że dziś jesteśmy już tak bardzo blisko celu.    Widząc jak wielu ludzi dobrej woli jest w naszej szerokiej legijnej społeczności, głęboko wierzę, że ostatni etap zbiórki uda nam się zamknąć do końca roku” – powiedziała Anna Mioduska, Prezes Fundacji Legii.

„Zainicjowana przez nas akcja zbiórki na zakup specjalistycznej karetki dla Centrum Zdrowia Dziecka, dzięki wsparciu Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa oraz Fundacji Legii, jest już na ostatniej prostej. Wierzymy, że wspólnymi siłami lada moment uzbieramy brakującą kwotę i będzie to ogromny sukces całej legijnej rodziny” – dodała Katarzyna Lancman-Smakosz, rzecznik grupy „Dobrzy Ludzie – kibice Legii dzieciom”.

 

Informacje uzupełniające:

Karetki pogotowia używane przez Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”, który w tym roku obchodzi 40-lecie działalności, pokonują rocznie łącznie ponad 800 tys. kilometrów. Zakup pojazdu wraz ze specjalistycznym wyposażeniem to koszt ponad 350 tys. zł.

W akcji #WszyscyDoWioseł 2017 wzięło udział 96 osad, których zadaniem było „przepłynięcie” dystansu długości Wisły, czyli 1047 km. W ciągu 12 godzin, od 10:00 do 22:00 na ergometrach wioślarskich pokonano 1317,7 km, a więc ponad 270 km więcej, niż zakładano. W wielkim wiosłowaniu uczestniczyło około 400 osób, m.in. piłkarze, koszykarze i delegacja zarządu Legii Warszawa, kibice, przedstawiciele sekcji Legii, gwiazdy sportu, w tym medaliści igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata, czołowi dziennikarze sportowi, aktorzy, przedstawiciele sponsorów i partnerów wydarzenia.

Sponsorem głównym akcji #WszyscyDoWioseł 2017 była Grupa Adamed, a partnerem strategicznym  marka LOTTO. Mecenasem akcji została Fundacja PKO. Wśród pozostałych darczyńców i partnerów akcji znajdują się m.in.: Pol-Mot Auto, Belvedere Catering by Design, OEX Business Service, ROHLIG SUUS Logistics, ERBUD S.A., Comforty, Sports Hospitality, Vivus Finance, Krajowa Izba Rozliczeniowa, Vector Software, Wine Avenue, Adidas, Calypso oraz wiele innych firm. Impreza uzyskała patronat Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.

 

Informacje o organizatorach: 

„Dobrzy Ludzie – kibice Legii dzieciom” to grupa kibiców Legii Warszawa powstała z chęci niesienia pomocy. Pod koniec lutego 2016 roku grupa nawiązała współpracę z Centrum Zdrowia Dziecka, na skutek której rozpoczęto odnawianie szpitalnych wnętrz. Profesjonalne graffiti i malowania są coraz bardziej widoczne na ścianach Instytutu. Na oficjalnym kanale Legii Warszawa na YouTube dostępny jest film pokazujący efekty pracy grupy „Dobrzy Ludzie – kibice Legii dzieciom”:

Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa jest organizacją non-profit, która za cel stawia sobie rozwijanie i propagowanie idei czynnego kibicowania, inicjatyw, postaw i działań sprzyjających integracji sympatyków Klubu „Legia Warszawa”. Stowarzyszeniu zależy na budowaniu atmosfery zaufania i szacunku do Klubu, jego sympatyków oraz upowszechniania Klubu Legia Warszawa w Polsce i za granicą. SKLW prowadzi działalność integrującą członków Stowarzyszenia poprzez aktywność kulturalną, sportową, rekreacyjną i towarzyską.

 

Fundacja Legii jest organizacją non-profit, częścią Legii Warszawa, klubu sportowego ze stuletnią tradycją. Razem z naszymi kibicami, pracownikami, sponsorami, wolontariuszami i ludźmi dobrej woli angażujemy się w projekty, które sprawiają, że życie naszych podopiecznych i ich rodzin staje się lepsze. Ważna jest dla nas przede wszystkim rodzina. Tworzymy i wspieramy inicjatywy mające na celu polepszenie warunków życia potrzebujących rodzin, między innymi w zakresie zdrowia, edukacji, kultury oraz sportu. Zależy nam na niwelowaniu barier i tworzeniu warunków do godnego życia. Misją Fundacji jest wyrównywanie szans rodzin z różnych środowisk, edukacja i dbałość o przyszłość podopiecznych, aktywizacja fizyczna i społeczna dzieci oraz osób niepełnosprawnych poprzez sport.

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO