Urodzinowa niespodzianka dla Huberta

Urodzinowa niespodzianka dla Huberta
Data publikacji: 2017-12-22
Autor: Fundacja Legii
Autor zdjęć:
Fundacja Legii miała ogromną przyjemność gościć niesamowitego chłopca i jego rodzinę podczas sobotniego meczu Legii Warszawa z Wisłą Płock. Czekało na nich mnóstwo wyjątkowych atrakcji i pięknych przeżyć.

Hubert – wyjątkowy chłopiec chorujący na dziecięce porażenie mózgowe, obchodził w poprzednią niedzielę (17.12) swoje trzynaste urodziny. Jest on ogromnym fanem futbolu, który pomimo wielu ograniczeń wynikających z choroby bezbłędnie rozpoznaje wszystkich piłkarzy reprezentacji Polski, w tym wspaniałych zawodników Legii Warszawa – Michała Pazdana, Krzysztofa Mączyńskiego oraz Artura Jędrzejczyka.

Kiedy zgłosiła się do nas jego mama, z prośbą jedynie o gadżet na licytację i przedstawiła nam historię Huberta, oczarowani od razu przystąpiliśmy do działania. Widząc, jakim jest ogromnym kibicem postanowiliśmy przekazać mu piłkę z podpisami oraz niezwłocznie zaprosić go, wspólnie z najbliższą rodziną, na mecz Legii Warszawa z Wisłą Płock. Nasi goście otrzymali bilety na trybunę rodzinną, a sam chłopiec dostał od nas szalik oraz zdjęcia z podpisami zawodników Legii Warszawa, którzy są reprezentantami naszej drużyny narodowej. Zaplanowaliśmy dla niego mnóstwo atrakcji – mógł, z poziomu murawy, obejrzeć przedmeczową rozgrzewkę obu drużyn, czy zasiąść na ławce rezerwowych. Wizyta przeobraziła się w pasmo kolejno następujących po sobie niespodzianek. Hubert przywitał się z piłkarzami pierwszej drużyny, między innymi Cristianem Pasquato, Krzysztofem Mączyńskim, Sebastianem Szymańskim oraz Michałem Pazdanem, który przekazał mu swoją podpisaną koszulkę. Nasz gość spotkał się również z Łukaszem „Jurasem” Jurkowskim, trenerem Romeo Jozakiem, a także Prezesem Legii Warszawa Dariuszem Mioduskim. Po tych niesamowitych przeżyciach na murawie, chłopiec wraz z mamą, która towarzyszyła mu przez cały ten czas, dołączyli do czekających na nich na trybunie rodzinnej taty i młodszego brata.

 

Hubert nie może mówić, lecz okazywał swoją radość ogromnym uśmiechem oraz głośnym okrzykiem, który słyszał cały stadion. Jak przystało na prawdziwego kibica, cały czas gorąco dopingował Legionistów i przeżywał każdą sekundę spotkania. Wszystkie towarzyszące mu emocje były wprost wypisane na jego twarzy.

Wizyta na meczu i spotkanie na żywo tych wszystkich wspaniałych osób było dla Huberta spełnieniem największych marzeń. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc w ich realizacji. Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy dzień na stałe zagości w pamięci całej rodziny, a zwłaszcza tego radosnego i niezwykłego młodego człowieka.

 

Więcej o chłopcu: https://www.facebook.com/PomozHuberowi/

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO