Wigilia w Ognisku "Bielany" 2017

Wigilia w Ognisku
Data publikacji: 2017-12-19
Autor: Fundacja Legii
Autor zdjęć: Mateusz Kostrzewa, video - Tomasz Sejbuk
W czwartek, 14 grudnia delegacja Fundacji Legii sprawiła sporo radości dzieciom z Ogniska "Bielany". Wychowankowie przez cały rok pracowali na swoje prezenty świąteczne. Dzięki stworzonemu systemowi motywacyjnemu zdobywali punkty, które później przekładały się na nagrody.

Akcja „Święty Mikołaj” miała na celu zademonstrowanie dzieciom, że warto przez cały rok pracować nad sobą, sumiennie wypełniać swoje obowiązki i przestrzegać ustalonych zasad. Pod koniec roku zostały one poinformowane przez wychowawców jak oceniono ich postępy i zachowanie. Przekładało się to na wybór świątecznego prezentu z jednej z dwóch kategorii cenowych: 50 i 100 zł. Następnie dzieci napisały listy do Świętego Mikołaja, w których prosiły o rzeczy z konkretnej kategorii cenowej. Takiej, która odzwierciedlała ich zachowanie. Ostatnim punktem było sprawdzenie listów przez opiekunów i przekazanie ich Mikołajkowi i  jego pomocnikom. Wręczenie prezentów miało nastąpić podczas uroczystej Wigilii, zorganizowanej przez wychowawców Ogniska „Bielany”.

Nasi przedstawiciele udali się na miejsce wraz z zawodnikami Piłkarskiej Akademii Legii Warszawa z roczników 2000 i 1999: Bartłomiejem Kukułowiczem, Oskarem Wojtysiakiem, Mateuszem Szwedem i Bartoszem Rymkiem. Towarzyszył im trener, Piotr Kobierecki.

Wszystko rozpoczęło się od podziękowań osób kierujących ośrodkiem, za liczne zgromadzenie się tego popołudnia na Wigilii i możliwość przeprowadzenia akcji. Zanim doszło do przekazania prezentów, podopieczni przygotowali kilka występów artystycznych, nad którymi ciężko pracowali przez ostatnie tygodnie. Ognisko odwiedził również Grzegorz Pietruczuk – zastępca burmistrza dzielnicy „Bielany”.

Wreszcie nastąpił moment, na który czekały wszystkie dzieci – wręczenie prezentów. Na scenie pojawili się zawodnicy Akademii. Nasi młodzi piłkarze wyczytywali imiona i nazwiska dzieci, które podchodziły odebrać swoją świąteczną niespodziankę. Wśród prezentów wybieranych najczęściej przez podopiecznych Ogniska były na przykład: artykuły szkolne, klocki Lego, piłki, czapki, ubrania i słodycze.

Na koniec mikrofon został przekazany Bartłomiejowi Kukułowiczowi, który w imieniu młodych piłkarzy podziękował za to, że tego dnia mogli wziąć udział w Wigilii i życzył podopiecznym Wesołych Świąt. Świąteczne życzenia złożyli również przedstawiciele Fundacji. Następnie, wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek, przygotowany przez rodziców i wychowawców.

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO