ODWIEDŹ LEGIĘ W NOC MUZEÓW!

ODWIEDŹ LEGIĘ W NOC MUZEÓW!
Data publikacji: 2019-05-17
Autor: Janusz Partyka, legia,com
Autor zdjęć: Janusz Partyka, Mateusz Kostrzewa, Jacek Prondzynski
W sobotę, 18 maja w godzinach 19:00-01:00, w stolicy odbędzie się kolejna Noc Muzeów. Już dziś zapraszamy wszystkich warszawiaków do odwiedzenia legijnej placówki przy ulicy Łazienkowskiej 3 i spędzenia wieczoru z historią naszego klubu. W ramach cyklicznej imprezy Muzeum Legii udostępni m.in. specjalną wystawę poświęconą Kazimierzowi Deynie oraz 90-leciu legijnej koszykówki.

Oprócz wspomnianych wystaw tematycznych, które nawiązują m.in. do #RokuDeyny poświęconemu Wielkiemu Legioniście, niewątpliwą atrakcją dla wszystkich uczestników będzie także stała ekspozycja legijnej placówki, przedstawiająca osiągnięcia klubu w jego dotychczasowej 102-letniej historii. Pamiątki i eksponaty zgromadzone w Muzeum Legii dotyczą zarówno drużyny piłkarskiej, jaki i pozostałych sekcji Wojskowych. Każdy gość otrzyma pamiątkowy folder poświęcony słynnemu piłkarzowi Legii i reprezentacji Polski.

Zwiedzający w czasie Nocy Muzeów przy Łazienkowskiej będą mieli szansę pogłębić historyczną wiedzę o naszym klubie. Z tej okazji placówka przy Ł3 będzie czynna od godz. 19. w sobotę, do godz. 1. w nocy w niedzielę. Na Stadion Legii będzie można dotrzeć m.in. specjalnym, bezpłatnym autobusem linii J, który będzie kursował na trasach obiektów otwartych w ramach Nocy Muzeów. Autobusy linii muzealnych będą kursować w godz. 18:30-02:00 – początek trasy na pl. Defilad.

Wszystkich serdecznie zapraszamy na Ł3!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO