Narodowy Dzień Sportu - Bądź tam razem z nami!

Narodowy Dzień Sportu - Bądź tam razem z nami!
Data publikacji: 2018-09-13
Autor: Fundacja Legii
Autor zdjęć: materiały organizatora
20 tysięcy metrów kwadratowych, sporty powietrzne, wodne i lądowe, drużynowe oraz indywidualne, napędzane siłą mięśni ludzkich, koni mechanicznych, jak również intelektu, a do tego setki atrakcji rodzinnych od punktu dla młodych rodziców i karmiących matek po spotkanie z najstarszą didżejką w Polsce, czyli DJ Wiką!  Fundacja Legii razem z Fundacją Zwalcz Nudę zaprasza na Piknik w ramach Narodowego Dnia Sportu!

Najgorętszym miejscem w Polsce 15 września będzie Warszawa i Błonia PGE Narodowego. Atmosfera zabawy pochłonie każdego: dziadka, babcię, tatę, mamę, młodzież i dzieci – każdy na pewno znajdzie tu coś dla siebie. Zwłaszcza, że Fundacja Zwalcz Nudę wraz z Partnerami przygotuje również ogromną strefę rodzinną- Warszawski Piknik Rodzinny. Od 14 do 16 września będziecie mogli również skorzystać z bezpłatnych animacji i atrakcji rodzinnych w całej stolicy w ramach XII edycji Warszawskich Dni Rodzinnych!

 

 

Legia Warszawa również dołączyła do szóstej edycji ogólnopolskiej akcji społecznej Narodowy Dzień Sportu w charakterze partnera. Ideą wydarzenia, w którym corocznie bierze udział kilkaset tysięcy dzieci i młodzieży, jest promowanie aktywnego, zdrowego stylu życia. W sobotę na błoniach PGE Narodowego, odbędą się treningi, gry i zabawy pod okiem trenerów Legia Soccer Schools, swoje stanowiska wystawi 10 legijnych sekcji, a jednym z ambasadorów akcji będzie klubowa maskotka – Miś Kazek.

Od 12:00 do 17:00 na błoniach PGE Narodowego w ramach Narodowego Dnia Sportu odbędzie się wielki sportowy piknik. Dzieci, młodzież i całe rodziny zachęcamy do odwiedzenia strefy Legii (od ul. Zielenieckiej), gdzie uczestników czeka fantastyczna zabawa z najlepszym klubem w Polsce. Na boisku szkółek piłkarskich Legia Soccer Schools trenerzy zaproponują wszechstronny przegląd zajęć dla młodych adeptów futbolu, a 10 legijnych sekcji: koszykówka, rugby, siatkówka, gimnastyka sportowa, pływanie, badminton, tenis, łyżwiarstwo (w innej strefie), hokej i gimnastyka artystyczna zaprezentują przystępny zestaw ćwiczeń charakterystycznych dla swoich dyscyplin.

 

 

Fundacja Legii na swoim stoisku promocyjnym będzie informować o inicjatywach charytatywnych oraz akcjach sportowo – edukacyjnych, które łączą świat piłki nożnej z nauką, jak „Lekcje z Legią”.  W tej strefie będziemy poruszać także tematy związane ze zdrowym odżywianiem  i matematyką, uczestnicy razem z prowadzącymi będą ważyć cukier, prześledzimy mapę Polski na przykładzie podróży I drużyny Legii Warszawa. Oprócz tego na najmłodszych uczestników będą czekać kolorowanki, malowanie twarzy i fundacyjne gadżety.

 

 

Na wszystkich gości czeka mnóstwo innych atrakcji przygotowanych przez organizatorów i pozostałych partnerów wydarzenia. Więcej informacji o Pikniku na: www.narodowydziensportu.pl, www.warszawskiednirodzinne.pl.

 

Wszystkich serdecznie zapraszamy do spędzenia aktywnej soboty. Wstęp bezpłatny!

Do zobaczenia! 🙂

 

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO