DELEGACJA FUNDACJI LEGII NA ODSŁONIĘCIU TABLICY POŚWIĘCONEJ POWSTAŃCOM WARSZAWSKIM

Data publikacji: 2018-10-01
Autor: Bartosz Zasławski
Autor zdjęć: Mateusz Kostrzewa
Przedstawiciele Fundacji Legii uczestniczyli w uroczystym odsłonięciu symbolicznej tablicy na budynku Centrum Marszałkowska, która upamiętnia poległych we wrześniu 1944 roku uczestników Powstania Warszawskiego.

Uroczystość odbyła się dzięki Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego oraz inwestorom budynku Centrum Marszałkowska, wspierających pamięć o uczestnikach Powstania BBI Development S.A. oraz WSS Społem Śródmieście.

W ubiegłym roku Fundacja Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego zainicjowała akcję „Warszawa Pamięta o Swoich Bohaterach”, której celem jest renowacja istniejących oraz przygotowanie nowych tablic pamięci poświęconych wydarzeniom z okresu II wojny światowej. Tablica poświęcona jest poległym Powstańcom Warszawskim z oddziału Żandarmerii Armii Krajowej oraz oddziału Koszta, którzy zginęli w zbombardowanym przez Niemców budynku przy ul. Moniuszki 12.

Fundacja Legii przy okazji 74. rocznicy wybuchu największego zbrojnego wystąpienia przeciw nazistom prowadziła zbiórki pieniędzy na rzecz Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego. Została ona powołana przez Związek Powstańców Warszawskich jako instytucja pomagająca jego uczestnikom w codziennym życiu.