Back2School - czyli wyprawiamy dzieci do szkoły!

Back2School - czyli wyprawiamy dzieci do szkoły!
Data publikacji: 2018-09-12
Autor: Fundacja Legii
Autor zdjęć: Jakub Goliński
„Back2School” to akcja dedykowana potrzebującym dzieciom ze świetlic środowiskowych, której celem jest przygotowanie oraz przekazanie wyprawek szkolnych, aby uczniowie mogli w pełnej gotowości realizować nowe cele edukacyjne w roku szkolnym 2018/2019.

Szkolna wyprawka to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Lista potrzebnych artykułów szkolnych jest bardzo długa, a jej całkowity koszt sięga niekiedy kilkuset złotych. Fundacja Legii już po raz drugi przygotowała i wręczyła podopiecznym warszawskich świetlic środowiskowych wyprawki, potrzebne do aktywnego uczestnictwa w codziennych zajęciach lekcyjnych.
W tym roku paczki otrzymało 72 podopiecznych Powiślańskiej Fundacji Społecznej oraz Stowarzyszenia Serduszko dla Dzieci w wieku od 7 do 15 lat.

 

 

Uczniowie otrzymali niezbędne przybory szkolne takie jak zeszyty, bloki, długopisy, kredki, plastelina, farby, ołówki, przybory geometryczne, temperówki, pojemnik na jedzenie, bidon, czy nowy plecak. Jedną z najpilniejszych potrzeb jest również zapewnienie dzieciom podstawowej odzieży, dlatego przekazane paczki zawierały, między innymi buty, stroje na W-F, T-shirty, dresy, spodnie, ciepłe bluzy na jesień, kurtki przeciwdeszczowe oraz bieliznę.

 

 

Wyprawki, które trafiły do dzieci w ramach akcji Back2School, zostały sporządzone w oparciu o wykaz najbardziej potrzebnych przedmiotów, zgłoszonych przez wychowawców placówek. Paczki pełne były akcentów nawiązujących do Legii Warszawa i sprawiły dzieciom niesamowitą radość.

 

 

Z okazji nowego roku szkolnego życzymy wszystkim uczniom samych dobrych ocen, zapału i energii w zdobywaniu wiedzy oraz mnóstwa sukcesów w szkolnych konkursach i zawodach sportowych!

 

Wyprawki zostały zakupione ze środków otrzymanych w ramach przekazanego 1% podatku, za co serdecznie dziękujemy każdemu, kto zdecydował się wesprzeć nas w tym roku.

Jeśli chcą Państwo wspierać nasze działania zachęcamy do przekazania darowizny dla Fundacji. Więcej informacji tu: https://fundacjalegii.org/przekaz-darowizne/.

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO