NAGRODZONO LAUREATÓW KONKURSU MA(L)OWANA LEGIA

Data publikacji: 2017-07-24
Autor: Jakub Mieżejewski (legia.com)
Autor zdjęć: Jacek Prondzynski, Janusz Partyka
Zakończony w czerwcu konkurs "Ma(L)owana Legia" cieszył się ogromną popularnością. Przed rozpoczęciem meczu z Koroną prezes Fundacji Legii Anna Mioduska wraz z Miroslavem Radoviciem wręczyli zwycięzcom nagrody. Dzieci wyprowadziły również piłkarzy Wojskowych na murawę.

Konkurs zakończył się 1 czerwca i był skierowany do najmłodszych kibiców Legii Warszawa. Zadaniem dzieci było narysowanie jednego z 11 piłkarzy Wojskowych, którzy spędzieli na boisku najwięcej minut w ubiegłym sezonie. W rolę jurorów wcieli się sami zawodnicy. Ich zadaniem było wybranie najlepszych prac spośród tych, na których sami zostali namalowani. Wybór nie należał do najłatwiejszych, gdyż w konkursie wzięło udział wiele osób i nadesłano mnóstwo świetnych prac.

Zwycięzycy „Ma(L)owanej Legii” mieli otrzymać album z pracami laureatów oraz autografami piłkarzy, jednak główną nagrodą była możliwość wyprowadzenia piłkarzy Legii na pierwszy mecz obecnego sezonu LOTTO Ekstraklasy przy Łazienkowskiej. Pierwszą nadażającą się na to okazją było sobotnie spotkanie z Koroną Kielce.

Przed rozpoczęciem spotkania prezes Fundacji Legii Anna Mioduska wraz z kapitanem Legii Miroslavem Radoviciem wręczyli dzieciom nagrody, czyli specjalny dyplom, album oraz pluszową maskotkę – Misia Kazka. Zgodnie z obietnicą zwycięzcy konkursu wyprowadzili legionistow na murawę stadionu przy obecności ponad 15 tysięcy kibiców.

Oto laureaci konkursu „Ma(L)owana Legia”: Dawid Wilczyński (lat 11), Daniel Hasiak (lat 10), Mateusz Tuszyński (lat 8), Oskar Parzyszek (lat 6), Jakub Chojnacki (lat 9), Edo von Brandt (lat 8), Jan Banasik (lat 7), Artur Radzikowski (lat 7), Kasia Warchoł (5 lat), Miloś Kovćin (lat 8), Kornel Pruszyński (lat 5).