Marka Lotto Partnerem Strategicznym akcji Wszyscy do Wioseł 2018

Marka Lotto Partnerem Strategicznym akcji Wszyscy do Wioseł 2018
Data publikacji: 2018-11-22
Autor: Fundacja Legii
Autor zdjęć:
Miło nam poinformować, że marka Lotto po raz kolejny została Partnerem Strategicznym naszej akcji Wszyscy do Wioseł. Dzięki udzielonemu wsparciu przewiosłowane przez uczestników kilometry zamieniają się w pomoc finansową, która popłynie do Hospicjum Onkologicznego św. Krzysztofa.

LOTTO jest najważniejszą marką Totalizatora Sportowego. Należą do niej zarówno najbardziej rozpoznawalne produkty spółki – gry liczbowe i loterie pieniężne – jak również licząca ponad 17 tys. punktów sieć sprzedaży.

Marka LOTTO łączy w sobie wszystkie pozytywne uczucia i wartości, które na co dzień towarzyszą naszym graczom – radość, pozytywne emocje, wiarę w przyszłość i we własne możliwości, w szczęście. Gry LOTTO to także radość wygrywania, zarówno tych mniejszych wygranych, jak i naprawdę dużych pieniędzy.

Każda złotówka przeznaczona na loterie i gry liczbowe LOTTO to 19 groszy dla sportu i kultury, dlatego gracze LOTTO wygrywają podwójnie. Dzięki ich wsparciu Totalizator Sportowy nie tylko przekazuje środki do budżetu państwa na fundusze celowe, ale także co roku angażuje się w setki inicjatyw, patronuje wydarzeniom kulturalnym i sportowym.

W zeszłym roku podczas Wszyscy do Wioseł 2017 – karetka dla CZD z ramienia Lotto imprezę wspierali Robert Sycz i Bartłomiej Pawełczak przedstawiciele LOTTO-Bydgostii, medaliści olimpijscy i mistrzostw Świata.

 

 

29 listopada, podczas wielkiego wiosłowania na Stadionie Legii, team Lotto będą reprezentowały tegoroczne mistrzynie Europy w wioślarskiej czwórce podwójnej z Glasgow oraz mistrzynie Świata z Płowdiw: Marta Wieliczko, Maria Springwald, Katarzyna Zillman i Agnieszka Kobus-Zawojska.

Start naszych wioślarek jest zaplanowany na godzinę 12:00. Wszystkich serdecznie zapraszamy do kibicowania ????

 

Marta Wieliczko

W 2012 zajęła 2. miejsce w finale B w dwójce podwójnej na mistrzostwach świata seniorek. W czwórce podwójnej została w 2013 i 2014 wicemistrzynią, a w 2015 i 2016 mistrzynią świata młodzieżowców w 2017 zajęła w tej konkurencji 4. miejsce na mistrzostwach Europy, a następnie wicemistrzostwo świata seniorek.

Maria Springwald

Brązowa medalistka olimpijska z Rio de Janeiro, mistrzyni świata i srebrna medalistka mistrzostw świata (odpowiednio w 2018 roku w Płowdiw i w 2017 w Sarasocie), oraz brązowa medalistka mistrzostw Europy w latach 2014-2016

Katarzyna Zillman

W swojej karierze dwukrotnie zdobywała mistrzostwo świata młodzieżowców w rywalizacji kobiecych czwórek podwójnych – w 2015 i 2016. W 2017 zdobyła srebrny medal w czwórce podwójnej na mistrzostwach świata.

Agnieszka Kobus-Zawojska

Na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku zdobyła brązowy medal razem z Marią Springwald. W 2017 roku zajęła 2 miejsce na Mistrzostwach Świata w Sarasocie.

 

 

FUNDACJA JEST ORGANIZACJĄ POŻYTKU PUBLICZNEGO